Gitmek'mi Kalmak'mı - Aşk Şiirleri ve Resimleri - Sayfa 3 - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Gitmek'mi Kalmak'mı - Aşk Şiirleri ve Resimleri - Sayfa 3

1. 2007-10-14 #101
    4567 - Gitmek'mi Kalmak'mı - Aşk Şiirleri ve Resimleri
    Gitme!
    Figan düşer denizlere sular çekilir
    yağmur yağmaz vahalardan kirpiklerime
    bir rüzgar hıçkırır tenhada, bir dal kırılır
    boynunu büker sabah kervanları, kelebekler ölür.

Gitme!
    Bir yıldız küser göğüne, içini çeker bir çocuk
    şaşırır yönünü rüzgarlar
    bütün pınarların suyu çekilir
    solar nazlı çiçekleri kalbimin, üzülürüm.

Gitme!
    Öksüz kalır içimdeki imge dağları
    saçlarını öpen seher yeli, çoban yıldızı
    bir daha turnalar geçmez, bülbüller ötmez
    çiçekler açmaz bahçemde ah, gülüm!

Gitme!
    Acılara mahkum olur yüreğim
    ardında fırtınalar kalır, ayrılıklar, anılar, yanlızlıklar
    boynu bükük aşklar, gözü yaşlı şarkılar
    alışamam yokluğuna, yokluğun ölüm.

Gitme!
    İçimdeki bütün vagonlar devrilir
    bir kar yağar istasyonlara, üşürüm.

Gitme!
    Kal, menevşeler açsın dağlarda
    sevince dönüşsün gökyüzü
    iki çığlık arasında bırakma beni ah gülüm
    yokluğuna alışamam, yokluğun ölüm.

Gitme!
    Bütün ormanlar ateşe verilir
    kuşlar da gider, bu kent de
    ölürüm.

2. 2007-10-18 #102
    GİT.......... ME

Gitmelisin...

Yüzünü bir daha dönmeden gitmelisin...

Ardına ve arkanda bıraktığın bana bir daha dönmemek üzere gitmelisin....

Bu güne kadar seni görmediğim bir gün olmamıştı... Her gördüğüm an daha çok özlüyordum seni... her gördüğümde içime biraz daha işliyordun... sensiz nefes alamayacağımı düşünüyordum... görüşemediğimiz iş saatlerimizde sesinle avunuyordum.. sesinle dolduruyordum içimde ki boşluğunu... sesin kulağımda, varlığın içimdeydi...

Bir günü bir güne ekliyordum... Aşka aşık olmaktan vazgeçmiş, direkt sana aşık olmuştum... seni bir bütün olarak sevmeyi öğrenmiştim... içimde ki senden farklı yönlerini gördüğümde şaşırıyor ama hiçbir zaman vazgeçmiyordum seni sevmekten... artık sevgi ötesi bir durumdu varlığımda ki varlığın...

Ben, ben olmaktan çıkmıştım...

Ben, sen olarak yaşamaya başlamıştım...

Bir beklenti taşımıyordum sana karşı...

Bu güne kadar hep yalnızdım... yalnızlığıma dokunulmasını, kanımda dolaşan özgürlüğümün kısıtlanmasını düşünemezdim... Fakat, yanımda olan senle yalnızlığım dağılmaya başlamıştı... çevreme ördüğüm duvar gittikçe yıkılıyordu... Korkmam gerekirdi ama keyif alıyordum... Yeni bir ben buluyordum karşımda...

Bir beklenti istemediğini fark ettiğim anda şaşkına döndüm... Korkmuştun... Kaçmak istiyordun... Yaşantında gittikçe şekillenen ve gittikçe sevdiğin benden korkmuştun... Beni daha fazla sevmekten korkmuştun... Benim sevgimin sorumluluğunu taşımaktan korkmuştun... Beni taşıyamamaktan korkmuştun...

Aramıza bir mesafe girdi, korkularımızın açığa çıkmasıyla...

Artık görüşmez olmuştuk... Kavgalarımız çıkmaya başladı... Beraber yapamıyorduk ama ayrı iken hiç olmuyordu... Bir müddet ayrı kalmak istiyorduk... Canhıraş yürek bağırtıları ile teslim oluyorduk tekrar birbirimize...

Sevgi yüreğimde, sensizliğe teslim olmuştum...

Beklediğim seni, sana teslim etme zamanı idi...

Yüreğimde ki acıya rağmen sana seslendim...

"GİT", dedim...

susma hakkını kullandığını söyledin...

ancak, alamıyordum sevgiyi... veremiyordum sevgimi...

sevgimiz donmuş ve kalıp şeklinde bekler gibiydi...

ve biz yenilmiştik...

"GİT", dedim...

Kanayan yüreğimde ki yara daha da açıldı...

"GİT ", dedim...

gitmeni hiç istemedim...

gitmeyi hiç istemedim...

"GİT", dedim...

"ME" 'yi ekleyemedim...

"GİT............. ME"

3. 2007-10-31 #103
    Korkuyorum Gitmelerden

Şimdi Sen Yanımda Olmalıydın... Olmazsa Olmazımsın Yaa...... Gün Sönük Kalıyor Yoksun Ya Yanımdaaa.........
    Kuşlar Hüzün Şarkıları Söylüyor Hazan Yaprakları Gibi Sessizliğe Bürünüyor Yüreğim.........Yoksun Yoksun İşteeee......
    Yüreğimdesin Ordasın......... Bunu İnkar Etmek Senin Sevgini İnkar Etmek Olur.........
    Ama Güne Seninle Başlamak Sana Dokunmak Seni Hissetmek Bedenimde.........
    İşte Eksik Olan Bu

Yasaksınnn.........
    İmkansızsın.........
    Gizli Sevdamsınnn.........

Biliyormusun Sevgili...... Hep Derler Yaaa...... Gözden Uzak Olan Gönülden De Uzak Olur......
    Sanki Bunu İnkar Edercesine Gönlüme Yüreğime Doğru Bir Nehir Uzanıyor Yüreğinden......
    Suları Serin Ve Berrak......... Her Damlası Susuz Çöllere Hayat Verir Misalii.........

Zamanı Durdurmayı Bilirmisin Sevgili.........
    Özledikçe Yaktıkça Yüreğini Hasretin......... Zamanı Durdurmayı Öğreniyorsun......
    Gözlerde Takılı Kalıyorsun Saatlerce Bir Bakışla Avutuyorsun Kendini.........
    Sonra Sessizliğe Bürünüyor Yüreğin.........Olmak İstediğin Yerde Olamamanın
    Acısıyla Kıvranıyorsun......... Çaresizcee......

O An......
    Duyuyorsun.........
    Görüyorsun.........
    Özlüyorsun.........
    Susuyorsunnn......

Yetinmeyi Bilirmisin Sevgili.........
    Bir Beyaz Güvercinin Gagasında Yollanan Öpücükle Başlayan Aşkını............
    Kısacık Zamanları Sonsuzmuşcasına Yaşamayı.........
    Sana Ait Olduğunu Bilsende......... Her An Yanında Olamamanın Deriiiinn Ve Dayanılmaz Acısıyla Yaşamayı.........
    Her Ayrılık Saati Geldiğinde Gözyaşlarını İnci Tanesi Misali Saklayarak Yaşamayıı.........

Günlerdir Nefesim Bile Boğazımı Tıkıyor... Nefes Almak Ta Bazen Zor Gelirmiş İnsana.. Sessiz Çığlıklarım Gülümseyen Gözyaşlarım Var… Kırıldım Artık Dargınım Hayata Da..

Herkesi Görüp Te Dokunamamak Kimselere Anlatamamak İçimden Geçenleri.. Soyutlanmış Bir Zaman Diliminde Sıkışıp Kalmışçasına.. Bunca Kalabalığın Arasında Yalnız Yapayalnız Hissetmek Kendini..

Herşey O Kadar Sessizce Oluyor Ki Sesimin Yankısı Kırıyor Tüm Bedenimi.

Ben Bu Kadar Yalnız Bu Kadar Issız Değildim...
    Bazen Dalıp Gidiyorum. Gittiğim Yerlerde Düşüncelerim Yok. Düşüncesizce Bomboş Griliklere Gömülüyorum..

Artık Yere Basamıyorum Sağlam Sapasağlam. Öyle Ki Zamansızlığa Boyun Eğdiriyor Bu Gidiş. Günleri Sayıyorum Hatta Saatleri. Yanındayken Zaman Akıp Geçiyor Su Gibi. Ben Geçsin İstemiyorum. Tüm Saatler Dursun Gülümseyişin Yüzünde Kalsın Kelimelerin Hiç Tükenmesin İstiyorum. Gitmeyesin İstiyorum.. Sen Gidersen Tüm Saatler Duracak Biliyorum....

Zaman Aldırmadan Devam Ediyor Yoluna...

Herşey Öyle Uzak Öyle Soğuk Öyle Yabancı Ki.. Bakıyorum Göremiyorum. Bu Şehir Bu Kaldırım Taşları Bu Deniz Tanıdıktı Oysa.. Gidersen Bu Şehir De Zor Gelecek Bana Hissediyorum..

Hayat Durdu.. Zaman Akıp Geçiyor Ama Ben Farkında Değilim Olmak Ta İstemiyorum. Olan Biteni Karşıdan İzlemekle Kalıyorum Sadece. Ben İçinde Değilim Kendi Yaşantımın Seyircisiyim.. Güneşin Doğuşu Günün Batışı Dünyamdaki Herşey Varlığına Odaklandı Adeta. Yokluğunda Benim İçin Herşey Sona Erecekmiş Gibi Geliyor..

Meğer Ne Çokmuşsun Bende...

Bir An Durup Tüm Korkularımdan Sıyrılıp Haykırmak Var Nefesimin Yettiğince;
    "Ne Olur Gitme..."

Kalırsan Dünyanın Bütün Renklerini Görmeye Başlayacağım. Herşey Bunca Griye Bulanmış Olmayacak. Kelimelerin Tutup Ellerimden Kanayan Yaralarıma Basacaklar. Geceleri İrkilip Kalkmayacağım Uykularımdan. Her Sabah Uyandığımda Bir Sancı Saplanmayacak İçime.. Hiç Bir Güç Yıkamayacak Beni. Bildiğin Ben Gibi...

Bir Yerlerde Takılıp Düşsem De Ayağa Kalkacağım Yine.. Gücüm Tükendiği Vakitlerde Sen Tutup Kaldıracaksın Beni. O Zaman Ben Mutlu Olacağım... Bunlar Olacak Değil Mi...?

Yürüdüğüm Bütün Yollarda Hep Yanımdaydın Aylardır. Kimi Zaman Düşünürken Attığım Adımları Kimi Zaman Da Rüzgarın Akışına Bıraktım Kendimi. Bazen Doğrularla Bazen Hatalar Yanlışlıklarla Akıp Gidiyordu Hayat. Sen Doğrularımda Da Hatalarımda Yanlışlarımda Da Benimleydin. Gidersen Adım Atmak Zor Gelecek Bana Hatta Olduğum Yerde Düşüp Kalacağım Belki..

Korkuyorum.. Günden Güne Büyüyüp İçime Sığmıyor Korkularım...

Bir Zamanlar Ne Çok Korkardım "Gel.." Demekten…. Şimdi Ürkekliğim Gitmelerden...

4. 2007-11-06 #104

ayrılığa sözüm var unutmuycam seni...

gözlerinin tuzu yakmaya başlar önce yüzünü
    yüzün yanar sanırsın oysa yanan yüreğindir
    ızdırabını çektiğin nedir yaşadığın mı yaşayıpta hayatından
    atamadığınmı
    gene yalnızlığa oynuyorsun zarlarını...
    bu kumarı kaybetmek için oynuyorsun
    içim acıyor sanki binlerçe bıcak yarası var vucudumda
    binlerce acı gücümün yetmediği bir acı
    ne çığlık atacak nede ağlayacak gücüm var .......
    susmak ........
    bütün acıların çığlık çığlığa haykırırken susmak ...........
    ellerin soğukmu ......
    sesin duyulmaz olur hayatmı hırsız ..
    kadermi hırsız ..
    senden çaldığı sadece bir sevgimi
    gelmişinmi geçmişinmi geleceğinmi ..
    rüyalarındaki sıcaklıkmı senden çalınan
    seni bu soğukluktan kurtaracak kibrirtlerin yokmu
    yokmu herkibrite sakladığın hayallerin
    soğukluğa teslim ediyorsun herşeyini
    yaraların uyuşuyor acılar hisedilmiyor
    dönüp kendine baksan kan revansın
    şuursuz bir acısızlık
    hisedebilmek .......
    senden çaldığı budur hayatın
    hisedebilmek......
    keşke sengibi unutabilsem herşeyi

5. 2007-11-07 #105
    Alışkınım gitmelere...git demelere...
    Bir avuç,bir tutam hayat benimkisi
    Nerde olsa biter...kendime attığım yalanlarsın
    Kendimi kandırmlarım,anlatmalarım cümlelerle...
    Hayaller hep uzak düşer
    Tutamam kalbimi çeker gider...
    Ben kim miyim.... bir yaşanmamışlığın ön sözü
    Bir hayat müsveddesi
    İşte okudun
    Değer bulmadığın o basit romanlardan biriyim
    O...hiç bitirmeyceğin
    Kaçamamki kendimden kaçamam aynadaki halimden
    Kendime git derim sonra da koşarım peşimden...

6. 2007-11-09 #106

Gidene kal demiyeceksin

Gidene kal demeyeceksin...
    Gidene kal demek zavallılara,
    Kalana git demek terbiyesizlere,
    Dönmeyene dön demek acizlere, Hak edene git demek asillere yakışır
    Kimseye hak etmediğinden fazla değer verme, yoksa değersiz olan hep sen olursun...
    Düşün...
    Kim üzebilir seni senden başka?
    Kim doldurabilir içindeki boşluğu sen istemezsen?
    Kim mutlu edebilir seni, sen hazır değilsen?
    Kim yıkar, yıpratır sen izin vermezsen?
    Kim sever seni,sen kendini sevmezsen?
    Herşey sende başlar, sende biter...
    Yeterki yürekli ol,tükenme, tüketme, tükettirme içindeki yaşama sevgisini...
    Ya çare sizsiniz ya da çaresizsiniz. ..

7. 2007-11-13 #107

Gitmelisin belki bu yürekten
    Gitmelisin gençliğimden ve sana vurulduğum zamandan
    Yağmurun yağdığı topraktan
    Sevdanın idama yürüdüğü sokaktan gitmelisin...
    Sen gidince aydınlığa dönüşür karanlıklarım
    Belki de Başladığı yerde Biter bu gönülde...
    Gitmelisin benden...
    elveda sevdam deyip son buseni kondurmadan alnıma
    Gidiyorum demeden...
    Sessizce git!
    BİR YABANCI GİBİ GİT!..
    Hayatıma hiç gelmemişsin gibi giT!.
    Ama ne olur git(me)!...

8. 2007-11-15 #108
    1322 - Gitmek'mi Kalmak'mı - Aşk Şiirleri ve Resimleri

GİTMEK Mİ?
    Gitmek istiyorum sessizce susarak,
    Parmak uçlarıma kendimi asmadan
    Ve asarak bütün hüzünlerimi,
    Susuşup kendimle
    Avazım çıktığınca
    Kelimeleri dizip kalemin boğazına
    Ve yazıp günlerin boynuna vebal ikliminde
    İnip sükûtsuzca,
    Saçlarını yolup lösemili günlerin
    Utanmazca gülüp bir kenardan,
    Korkularımı boşaltıp cepkenimden,
    ben bana susuyorum hayret!
    İşte ben gidiyorum!

9. 2007-11-28 #109

Seni Çok Sevmiştim...Onun içindir senden kalan yanlızlığımıda sevmem..!Aşkınla eziyet edip durdun bana yıllarca,Kimselere bişey diyemedim..!
    Yüreğimdeki yaraları sordular;Söyleyemedim,O yaptı diyemedim..!Kimse kalbini kırsın istemedim,Korktum seni kaybetmekten..! Gidersen bikere daha yaşayamam zannettim.Hep gitmelerden korkardım...Onun için senden önce benim gidişim...!

İnsan sevdiğini bi kere kaybedince,Sevilen bi kere gidince diğerleri de hep gider diye korkuyor,Sevmeye...!
    Seni korkularımla sevmiştim...Elimde değildi,Bi kere incinmiştim,ikincisinden korktum!....Çizdiğim sınırlardan öte bi ayak sesi duyunca irkilirdim,Koşardım tutmak için seni.!
    Oysa sen gitmeyi değil benli hayalleri düşlüyor olurdun o zamanlarda...Sadece düşlüyordun,Benimde 'Sen'li hayallerim olsun diye hiç yardımcı olmadın bana,Korkularıma...!Sadece sevmekti...Beklemekti çabasız sevmek...!Bense çırpındım durdum karşında,boşa kanatlarımdan oldum,Uçmayı unuttum...Çok anlatmak istedim sana,Ama o kadar kaptırmıştın ki kendini hazır hayata 'Dur' dedim duymadın...!

Kızgın değilim sana...Kırgınım..!
    Kendine öncelik tanıyıp beni ve hayallerimi sonsuza dek ertelemek zorunda bıraktığın için...Artık gelenlerin gitmemesi için değil,Onlardan gitmemem için savaşacağım belkide...İnsanoğlu ne tuhaf.!
    Her sevgi de ayrı hüzünler,Ayrı mutluluklar ama sadece farklı iki sonuç var;

Gitmek...
    Kimi zaman ayakların geri gidercesine,
    Kimi zaman bi aşkı tamamen silercesine..!

Gideni izlemek...
    Kimi zaman 'Dur' demekle dememek arasında binlerce kez ölmek,
    Kimi zaman üstünden kocaman bi yükün kalkması...

Seviyorum seni ama gitmeliyim...
    Seni hayallerin,
    Beni gerçeklerim bekler...!

10. 2007-12-13 #110

SeN GiDeRKeN ŞaRKıLaR SuSMaLı...

Sen giderken ben çığlık çığlık susmalıyım...
    Suskun çağırmalarına, andlar yazıyorum.Ağıdımı özgür bırak.Gideceksen öyle git...
    Sen giderken ağlamalıyım.Dökmeliyim berraklığını düşlerimin.Alın aklığım, karalar bağlamalı, sen giderken ben, kalmamalıyım.Öyle öylece susarak.Feryatlarımı bulmamlıyım, sen günlerimden, saklandıkları yerden çıkarıp ağzımın en çığlık yerine asmalıyım.
    Sen giderken ben acımalıyım.Dermansız kalıp, düşmemeliyim.
    Sen giderken bir tufana kapılmalıyım.Savrulmalıyım.Ağarmamalıyım.Kararmalı yım.Sen giderken kan akmalıyım ırmak boylarında.
    Sen giderken öksüz kalmalıyım, yetim kalmalıyım, lal olmalıyım.
    Sen giderken, ben kalmamalıyım...
    Gideceksen öyle git, beni götürme.Benden ne kaldıysa senden geriye, bırak onunla senin kalıntıların, senin alıntıların, senin hatıralarınla yaşamaya nasıl yaşanacaksa öyle kalayım...
    Sen giderken ben, avaz avaz büyütmeliyim seni, en çığlık yanlarımla.
    Sen giderken bombalar düşmeli göğümden kentime.Bir ihtilale kalkmalı yürek.Sen giderken oturmamalı daim koşmalıyım.Senden kaçmalıyım.Seni beklemekten uzaklaşmalıyım. Seni öyle öylece giderken çok sevmeliyim.sen giderken, gündüzleri yakmalı, geceleri söndürmeliyim.Üşümeliyim.Yorgansız,yastıksız bir kerpiç yürek üstüne sermeliyim, sensizliğimi...
    Sen giderken şehrin gürültüleri arasında kaybolup, kimliksiz, kimsesiz kalmalıyım,Hükümsüz olmalıyım gazete manşetlerinde.Geçememeli adım herhangi bir otobüs garında, yolcu peronlarında.Sen giderken adım yanlızlığa yazılmalı, uyak düşmeli kimsesizler yurduna...
    Sen giderken ben, seni öylece izlemeliyim.Acıyarak, koca bir kalabalığı yok sayarak.gözlerimde ki ışığı Âma sanarak, inanarak körlüğüme öylece izlemeliyim.Sen giderken ben, ne kalmalı ne gitmeli, öylece bıraktığın gibi, böylece betimsiz düşler gibi düşmeliyim.
    Sen giderken ben, tüm çığlıklarımı, avaz avaz susarak, ağzımın en feryat yerine koyarak susmamalıyım...
    Sen giderken ben, karanfilleri ezmeliyim.Yırtmalıyım tüm müsveddeleri göğsümün kıllarıyla.Seni özlememeliyim.Yorgun lehçeli kelimeler boğazlamalı dilimi.Eskitmemeli seni, her an acımalıyım.Daha bir sarılmalı sol yanıma, daha bir inanmalıyım sana...
    Sen giderken masallar uyanmalı, gerçekler yalan olmalı.sen giderken ben tünellere girmeliyim.Çıkışını bilmediğim labirentlere kaybolmalıyım.
    Yitirmeliyim.Kendimi en sığ sularda boğdurmalıyım.gömülmeliyim her boş mezara, ölmemeliyim.
    Sen giderken ben tövbelerimi bozmalıyım.Sen giderken ben ateşin en kor halinde yanmalıyım.Cennet diye cehennem kapılarını aşındırmalıyım.
    Sen giderken, pusatsız, savunmasız, kalkansız kalmalıyım.Alışmamalıyım.:Bağımlılıklarımı çözmeliyim.
    Bırakmalıyım kendimi, gidişinin uçurum rengine...
    Sen giderken ben, öyle öylece kalmamalıyım.
    Sen giderken...

Okunma: 17765 - Yorum: 109 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -