2 Türk genci, kamuoyu ve medya tarafından "kahraman" ilan edildi. Şükrü Gül ve Şaban Bıyıkoğlu adlı gençlere Danimarka'da övgüler alıyor. İki Türk genci, yaşadıkları olayı şöyle anlattı:

Danimarka'nın Holbaek şehrinde, 2 yabancı asıllı gaspçı genç tarafından silahla vurulan 44 yaşındaki Danimarkalıya ilk müdahaleyi yaparak hayatını kurtaran 2 Türk genci, kamuoyu ve medya tarafından "kahraman" ilan edildi. Şükrü Gül ve Şaban Bıyıkoğlu adlı gençlere Danimarka'da övgüler alıyor. İki Türk genci, yaşadıkları olayı şöyle anlattı:

"Yaralı kanlar içinde bir kişi işyerimize girdi, 'Yardım edin, yardım edin, ölüyorum' diye bağırıyordu. Şoke olduk, ama kendimizi çabuk toparladık. Bir taraftan adama müdahele ederken diğer taraftan iki telefonla polise ve ambulansı aradık. Adamın boğazından kan fışkırıyordu. Peçetelerle hemen boğazına tampon uyguladık.

Şuurunu açık tutmak için onu teselli etmeye ve konuşturmaya çalıştık. Adam bir süre sonra yere düştü bayıldı. Önce öldü sandık. Nefes aldığını görüncü sevindik. 5-10 dakika sonra polisler ve ambulans görevlileri geldiler ve ilk müdahaleyi mutfakta yaptılar sonra hastaneye kaldırdılar."

Polis, yakalanan 16 yaşlarındaki iki saldırganın çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildiklerini bildirdi.