Ahir Zaman Nedir ? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Ahir Zaman Nedir ?

 1. Ahir zaman , kıyamete yakın bir vakitte Kuran ahlakının tüm dünya üzerinde hakim olacağı ve insanlar arasında yaygın olarak yaşanacağı bir dönemdir.Peygamber efendimiz (sav), den olarak nakledilen hadislerde ahir zamanın pek çok özeliği tarif edilmektir.Bu dönemde , Allah , Hadi(Hidayet veren ) sıfatını taşıyan Hz.Mehdi'yi vesile ederek , dinsiz felsefe ve ideolojileri ortadan kaldıracak ve dünyanın dört bir yanında devam eden zulüm ve kargaşayı sona erdirecektir. Hz. Mehdi'nin en önemli görevleri , Kuran ahlakının Peygamberimiz(sav) dönemindeki şekliyle yaşanmasını sağlayıp insanlar arasında hakim kılmaktır.Böylelikle dünyadaki her her türlü sıkıntının yerini bereket , bolluk , zenginlik , barış ve huzur alacaktır.


  Ahir Zaman Nedir ?
  Bununla birlikte , Kuran'da ve Peygamberimiz (sav)'in hadislerinde bildirildiği üzere , bundan iki bin yıl önce Allah'ın ''Kendisi'ne yükselttiği''(Nisa Suresi.158) Hz.İsa ahir zamanda yeryüzüne
  tekrar gelecek , Hz. Mehdi ile birlikte yeryüzünde barışın ve huzurun sağlanmasına Allah'ın izniyle vesile olacaktır.

  Yaklaşık son 20 yıldır dünya çapında meydana gelen olaylar dikkatli bir şekilde incelendiğinde , Peygamberimiz (sav)'in ahir zaman konusundaki hadisleriyle tam bir paralellik gösterdiği ve benzer hadislerin tarihte bu yoğunluğuyla yaşandığı görülecektir.Bu olaylar ise hadislerde bildirilen 'ahir zaman'ın, içinde yaşadığımız dönem olduğu ortaya çıkarmaktadır.
 2. 2017-04-29 #2


  Allah İsa yı herkes gibi Aldı ve başarısız bir isyandı ,geri kalanlar senaryoluk yalanlar .


  Okunma: 451 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -