Bilgisayarınıza Windows 10 kurabilmek için ilk olarak Microsoft resmi sitesinde yayınlanan güncelleme aracını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Bu güncelleme aracını bu sayfadan indirebilirsiniz. İsteğinize göre 32 bit veya 64 bit olan sürümünü indirin.


Bilgisayarınıza indirdiğiniz MediaCreationTool adındaki bu dosyayı çalıştırın.

MediaCreationTool

İlk seçeneği seçerseniz direk bilgisayarınızı Windows 10 güncellersiniz. Bunun için bilgisayarınızda Windows 7 veya Windows 8 kurulu olması ve internet bağlantınız olması gerekmektedir. Bu kurulum seçeneğinde size hiçbir iş düşmemektedir. Sadece 1 saate yakın güncellenmenin bitmesini bekleyeceksiniz.

Name:	windows-10-güncelleştirme.jpg 
Views:	759 
Size:	64,6 KB (Kilobyte) 
ID:	44250


"Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur" seçeneğini seçerseniz aşağıda gördüğünüz gibi iki seçenekle daha karşılaşırsınız. İlk seçenekte usb kurulum diski oluşturursunuz. Bunun için 3 gb boş bir usb diski bilgisayarınıza takıp bu seçeneği seçin. Sistem yaklaşık 1 saat içinde size Windows 10 kurulum usb diski oluşturacak. Bu usb diski ile bilgisayarınızı başlattığınızda Windows 10 kurulumu başlayacaktır. Kurulum Türkçe'dir ve oldukça basittir.


Kurulum süreci Windows 7 ve Windows 8'deki gibidir.

Name:	winows-10-kurulumu-usb-dvd.JPG 
Views:	827 
Size:	37,0 KB (Kilobyte) 
ID:	44246

Diğer seçeneği seçerseniz bilgisayarınıza Windows 10 kurulumunun olduğu Windows.iso adından bir kalıp dosyayı indirmiş olursunuz. Bu kalıp dosyasını ister boş bir dvd'diye isterseniz bir usb diske yazıp bilgisayarınıza Windows 10'u kurabilirsiniz.

Name:	windows-10-iso.jpg 
Views:	820 
Size:	50,8 KB (Kilobyte) 
ID:	44248

İndirdiğiniz bu iso dosyasını "Windows Disk Yansıma Yazıcısı" ile boş bir dvd ye yazabilirsiniz.

Name:	windows-10-kurulum-dvd.jpg 
Views:	820 
Size:	68,9 KB (Kilobyte) 
ID:	44249

Bu linkten Windows 7'nin kurulum aşamalarını görebilirsiniz. Windows 10'da da aynı aşamalar bulunmaktadır.

Resimli Windows 7 Kurulumu