Wolfteam Normal Bir Client_Checksum Değil Hatası Kesin Çözümü 2015 - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Wolfteam Normal Bir Client_Checksum Değil Hatası Kesin Çözümü 2015

1. Dünyaca ünlü Wolfteam oyunda alınan bir hatadan dolayı bizden yardım istendi. Hata oyuna giriş yapıp odaya bağlanmak için tıklanıldığında veriyor ve oyundan atıyor. Bu hata ile ilgili internet birçok çözüm yolu verilmiş ama hiçbiri işe yaramamış.

Çok ısrar üzerine sorunu inceledik. Sorunun neden olduğu tam olarak saptayamadık. Büyük ihtimalle bilgisayara giren bir virüs veya oyunda kullanılan hilelerden kaynaklanıyor.

Wolfteami bilgisayardan kaldırıp temiz bir kurulum yaptığımızda oyuna sorunsuz giriyor. Fakat oyunu kapatıp tekrar girmeye çalıştığımızda veya bilgisayarı açıp kapattığımızda sorun tekrar ortaya çıkıyor. Bu durumdan anladık ki bir virüs yada sistemin kendisi oyunun bir dosyasını değiştiriyor veya bozuyor.

Hangi dosyaların bozulduğunu anlatmak için yaptığımız araştırmada oyunun kurulumunun olduğu klasördeki dll uzantılı dosyalardan olduğunu fark ettik. Daha da derine inince sorunun "msvcr71.dll" dosyasından olduğunu fark ettik. Ya sistem yada herhangi bir virüs bu dosyayı kurulumdan sonra değiştiriyor.

Name:	Client_Checksum-hatasi.jpg 
Views:	6541 
Size:	18,7 KB (Kilobyte) 
ID:	43359

Bilgisayara format atmadan bu sorundan nasıl kurtulacağınızı anlatayım.

İlk olarak ekte bulunan msvcr71.rar dosyasını indirin ve rardan çıkarın. Rar şifresi "delinetciler"

Oyunun kurulu olduğu dizine şu şekilde ulaşın.

Name:	2.jpg 
Views:	6268 
Size:	43,8 KB (Kilobyte) 
ID:	43360

Oyunun simgesine sağ tıklayın ve menüden "Dosya konumu aç" tıklayın.

Daha sonra indirdiğiniz ve rardan çıkardığınız msvcr71.dll dosyasını oyunun kurulu olduğu klasöre atın. Olan dosyanın üstüne yazın.

Sonra bu dosyaya sağ tuş yapın açılan menüden "Özellikler" sekmesine tıklayın.

Name:	5.jpg 
Views:	6238 
Size:	49,8 KB (Kilobyte) 
ID:	43363

Name:	4.jpg 
Views:	6305 
Size:	60,7 KB (Kilobyte) 
ID:	43362

Açılan sayfada (yukarıda gördüğünüz) salt okunur seçeneğini seçin ve uygulana tuşuna basın.

İşlemler bu kadar. Eğer oyun yine aynı hatayı verirse ki verebilir çünkü benim incelediğim bilgisayarda sadece bu dosya bozuluyordu. Eğer sorununuz devam ederse şu işlemi yapın.

1- Oyunu bilgisayarınızdan kaldırın.
    2- İnternnetten avast antivirüs programı indirin ve bilgisayarınızı tarayın.
    3- Kurulu olan dizini silin.
    4- Oyunu tekrar kurun.
    5- Hiç giriş yapmadan oyunun kurulu olduğu dizine gidin.
    6- Oyunun kurulu olduğu yerde yaklaşık 19 tane dll dosyası var. Bu dosyaları "control" tuşuna basılı tutarak seçin. Sağ tıklayın özellikler sekmesine tıklayın ve tümü salt okunur yapın. Aşağıdaki gibi;

Name:	6.jpg 
Views:	6294 
Size:	74,1 KB (Kilobyte) 
ID:	43364

Eklenmiş Dosya
    • Dosya tipi: rar msvcr71.rar (Boyut: 203,6 KB (Kilobyte), Toplam 2366x kez indirilmiştir)

Konuyu Beğendin mi?
  2. 2015-04-25 #2
    şu anda wolfteam'ı yeniden yüklüyorum umarım olur en sevdiğim wolfteam oyunu için parayla internet kafeye gidiyorum.paylaşım için teşekkürler...

3. 2015-04-25 #3
    Bu hata hakkında daha sonra yaptığımız araştırma hatanın virüsten kaynaklandığını gösterdi. Bu hatadan tam olarak kurtulabilmenin yolu bilgisayarınızı virüsten arındırmaktır. Bunu ya antivirüs programı ya da format ile sağlayabilirsiniz.

4. 2015-06-10 #4
    İnş olur oyunu çok özledim olursa teşşkürler

5. 2015-06-11 #5
    Düzelmedi be başka çözüm yokmu

6. 2015-06-11 #6
    Arkadaşlar neden olduğunu kesin olarak anladık. Sorun bilgisayarınıza bulaşan bir virüsten kaynaklanıyor. Ya format atın ya da sağlam bir virüs tarama programı ile bilgisayarınızı taratın ve temizleyin.

7. 2015-07-06 #7
    arkadaşlar ben bunu çok istiyom ne olur olsun ama yapamıyommm

8. 2015-07-07 #8
    yaşasın sonunda girebiliyorum biraz avast uzun sürdü ama olsun oluyo arkadaşlar alttaki seçenek bende oldu =P

9. 2016-01-31 #9
    Abi kurulu dizin nedir söylermisin?

Okunma: 6404 - Yorum: 8 - Amp
Kullanıcı Oylaması: 3.25/5 - 148