Bilgisayarınıza yeni kurulum Windows 8.1 yaptınız ve gördünüz dil İngilizce. Hemde Türkçe ayarlı olmasına rağmen. Eğer böyle bir sorununuz varsa hemen baştan söyleyeyim yeniden kurulum yapmanız gerekmekte. Yakın zaman önce başıma böyle bir şey geldi. Ne yaptıysam İngilizce dili Türkçe yapamadım. Dilleri kaldırdım yükledim olmadı. Yükleme işini manuel olarak lpksetup aracını kullanarak yapmaya çalıştım yine olmadı. Nerede hata yaptığımı daha fazla düşünmekten vazgeçip yeniden kurulum yapmaya karar verdim ve nerede hata yaptığı anladım.

Kurulum sırasında gelen "Regioon ve Language" ayar penceresinde seçeneklerinde dil ayarlarını Türkçe olarak işaretleyerek kuruluma devam etmiştim. Evet klavye dili ve app dili Türkçe olmuştu fakat işletim sisteminin kendisi İngilizce olarak kaldı. Demek ki bu pencerede ayarlarını tek tek seçmemek gerekiyormuş. Dikkat ederseniz bu pencerenin hemen altın ufak bir Türkçe linki var. Kuruluma bu linkte tıklayarak devam ederseniz sisteminiz tamamen Türkçe olarak kurulacaktır.

Name:	windows-8-1-turkce-dil-sorunu.jpg 
Views:	4361 
Size:	56,9 KB (Kilobyte) 
ID:	43067

Ayar penceresinin sol altında bulunan Türkçe linki.