Yaklaşık bir milyar nüfusu olan Hindistan, pek çok kültürü, dini ve dili içinde barındırmaktadır.

Vedalar dönemine uzanan bir tarihi olduğu düşünülen Hindistan'da, bu yazıtlar büyük önem taşır. Vedaların Hint felsefesinin ilk izlerini taşıyan kutsal metinler olduğu söylenmektedir.

Hintlilerin Gelenekleri ve Kültürleri


Hint Yarımadasında festivaller ve törenler büyük önem taşır. Geniş bir müzik ve dans yelpazesine sahiptirler. En çok dans türü bilen en iyi eş adayı seçilir.

Hintlilerin Gelenekleri ve Kültürleri 1Hindistan'da klasik olarak nitelendirilebilecek sekiz dans türü vardır. En çok bilinenleri ise brata natyam, katak, katakalidir.

Hintlilerin Gelenekleri ve Kültürleri 2


Hintliler süslemeye büyük önem verdikleri için Hint dövmesi olarak bilinen özel bir kına kullanırlar. Doğan bebeklere özel yapılan dövmeler vardır.

Hintlilerin Gelenekleri ve Kültürleri 3


Drahoma geleneği: Bizdeki başlık parasının tam tersidir. Hindistan'da evlenecek olan kızın ailesi erkek tarafına yüksek miktarda para
veriyor.

Hintlilerin Gelenekleri ve Kültürleri 4


Yılan oynatma: Hindistan'da genellikle fakir halkın para kazanmak için yaptıkları bir eylemdir. Yılanlar 2 m yükseğe müzikle çıkarılır.

Hintlilerin Gelenekleri ve Kültürleri 5


İnek Hindistan'daki her insan için kutsal değildir. Sadece Hindu dinine mensup olanlar onun kutsal olduğuna inanıyor. Hindistan'da inek kesmenin cezası 8 yıl hapis.

Hintlilerin Gelenekleri ve Kültürleri 6


İnanıştan dolayı, Hindistan sokaklarında, bir "insan" gibi dolaşan inek ve diğer hayvanları görmek mümkündür. Bu hayvanların dokunulmazlığı vardır, zarar verilmez.