iPhone 4S Çok Geç Şarj Oluyor Sorununa Basit Bir Çözüm - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

iPhone 4S Çok Geç Şarj Oluyor Sorununa Basit Bir Çözüm

1. Uzun süredir iPhone 4S kullanıyorum ve uzun sürede şarj olması dışında hiçbir sorun yaşamadım. Bu kadar güzel bir telefonun böyle gıcık eden bir sorununun olması çok ama çok ilginç geliyordu. Kullananlar bilirler, iPhone 4S'in şarjının dolması saatler sürüyor. Bundan dolayı sürekli bir şarj yapma isteği duyuyordum. Saatler öncesinde şarja koymazsam şarjı tam dolmuyor ve gün içinde sorun çıkarıyordu. Uzun süre bu şekilde idare ettim.

iPhone 4S Çok Geç Şarj Oluyor Sorununa Basit Bir Çözüm

Geçen gün şarj adaptörü bozuldu. Kutusuyla birlikte gelen adaptördü. Yukarıda gördüğünüz adaptör. Yenisini almak için dışarı çıktığımda bir arkadaşım ile karşılaştım ve durumu söyledim. Bende bir tane fazla var dedi, vereyim sana. Olur dedim. Aşağıda gördüğünüz basit görünümlü adaptörü getirdi.

iPhone 4S Çok Geç Şarj Oluyor

Eve geldiğimde telefonu şarja kodum. Çok geçmeden telefon çaldı. Konuştuktan sonra telefonun şarjının dolmuş olduğunu fark ettim. Şarj bitince tekrar denedim. Gerçekten de 1 saat geçmeden şarj doldu. Telefonda mı sorun var, yoksa şarj aletinde mi sorun vardı bilmiyorum. Ama şuan şarj sorunundan kurtuldum. Kısa sürede telefonum şarj oluyor. Denemek isteyenler deneyebilirler.
  2. 2015-07-09 #2
    Akilli telefonlarda sarj elektronik olmaktan cok.yazilimsal bir is. Ayrica.iclerinde kullanilan lityum piller dusuk akimla.sarj edilirse daha uzun omurlu olur daha tehlokesiz olur diye pek cok.marka fabrika cikisinda sarj giriaini dusuk tutar. Ancak neyseki bu yazilimlar siz yuksek akimli sarj aleti takarsaniz reddetmez. Sarjiniz yavassa yuksek akim degerli sarj aleti genelde tablet icin olanlari kullanabilirsiniz.
    Ancak yailimlar sebekwdeki elektrigi ortam sicakligi gibi degerleri de olcer. Sebeke akimi cok.dalgalaniyorsa sarj islemini kisabilir. Bazen de sadece sensor ucu temas etmez ve yazilim bir aorun var zanneder. Boyle durumlarda farkli kablo kullanmak faydali olacaktir. Akilli cihazlarda temas mikronluk oldugu icin cihazlar kablo secebilir.

Okunma: 4056 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -