Dosya Masrafı Dilekçe Örneği - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Dosya Masrafı Dilekçe Örneği

1. Bankalarda kredi çeken bilirler, kaç para kredi çekerseniz çekin 300 ila 700 TL arasında "dosya masrafı" adından sinir bozucu bir ücret çekeceğiniz meblağdan kesilir. Bu ücretin neden kesildiğini bir türlü anlayamamışımdır. Fakat dosya masrafı olmadığını kesinlikle biliyorum. Ben bu yaşıma kadar 500 TL'lik bir dosya görmedim, göreni de duymadım.

Ama ne yazık ki, bankaların kapısını çaldığınızda böyle bir ücret kesiyorlardı. Birilerinin canına tak etmiş ki, yakın zaman önce bankanın birini mahkemeye veren bir kişi davayı kazanmış. Mahkemeden çıkan sonuca göre bankaların böyle bir ücret kesintisi yapmaya hakları yokmuş.

Gerçi isim değişikliği yapıp yine ücreti bir şekilde keserler ama bu zamana kadar kestikleri ücretleri ödemek zorundaymışlar. Son 10 yıl içinde çektiğiniz krediler için kesilmiş dosya masrafı ücretlerini dilekçe verip alabiliyormuşuz. Bu dilekçeyi bankaya veya tüketici haklarına vermemiz gerekiyormuş.

1 - Dosya Masrafı Dilekçe Örneği

Bu müjdeli haberi duyunca hemen çektiğim krediler için dilekçeleri yazmaya başladım. İhtiyacı olanlar içinde bir dilekçe örneğini bu sayfada yayınlıyorum.

Ekte bulunan 2 dilekçe örneğinden biri basit diğeri daha detaylı. Çektiğiniz kredi ile ilgili tüm detayları biliyorsanız 2. dilekçe örneğini, bilmiyorsanız 1. dilekçe örneğini doldurabilirsiniz.

Noktalı yerleri kendinize göre doldurunuz.

Eklenmiş Dosya
  Okunma: 1377 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -