Neden böyle dedik? ''Sarışın olmak gerçekten zor iş mi '' dediğinizi duyar gibiyim...

Hayır teoride zor bir iş değil sonuçta bir kuaför ve bir tüp boyaya bakar ama sarışın bayanların hemen hepsi bilirler ki saçı boyamak sarışın olmanın en son basamağıdır.

Sarışın olmak ve sarışın kalmak gerçekten zor ve özen isteyen bir iştir. Öncelikle ten renginiz ve göz renginiz sarışın olmaya uygun olacak. Sonrasında saçı sarıya çevirmek için uygulanan renk açıcıları ve boyayı kaldırabilecek bir saçınız olacak. Üstelik gördüğünüz o mükemmel sarı saç rengi de hiçbir zaman tek boyamada elde edilmemiştir. Sarı rengin beyaz tonlarından başlayıp altın sarısına kadar olan onlarca tonu var. Sizin asıl saç renginiz istediğiniz sarı saç rengine dönünceye kadar kaç defa boyanacak?

Sarışın Olmak Çok Zor İş


İstediğiniz saç rengini buldunuz birde bu saç rengini korumak var. Asıl saç renginiz koyu ise 1 ay içerisinde saçlarınızı 2 defa boyatmak zorunda kalabilirsiniz. Uzman işini iyi bilen bir kuaförle çalışmak zorundasınız ki her seferinde aynı saç rengini tutturabilsin. Sık boyama yüzünden saçlarınız kuruyabilir bu yüzden saçınıza daha özenli bakım yapmak zorunda kalırsınız. Bu da mali yönden sizi bayağı zorlayabilir.


Sarışın Olmak Çok Zor İş 1


Yaz aylarında sarı saç rengini korumak daha da zorlaşır. UV ışınları saçı etkiler birde havuz sularına koyulan klor sarı saçı yeşile çevirebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız saçınıza ketçap maskesi uygulayın (15 dakika) . Kırmızı ketçap yeşil rengi nötralize edecektir.

Bir çok kadının saçını sarıya çevirirken göz ardı ettiği bir başka konu da kaş rengidir. Kuaförünüz kaşlarınızı saçınıza uygun bir tonda boyamalıdır. Boyamadıysa siz mutlaka hatırlatın.

Sarışın Olmak Çok Zor İş 2

Her kadın ömründe en az bir kere saçını sarıya çevirmek istemiştir. Kimisi cesaret edememiş kiminin ten ve saç rengi müsade etmemiştir. Birde sırf kendi cesaret edemediği için sarı saçlı bir kadın gördüğünde ona sarışın aptal diyen kadınlar vardır. Ömrü boyunca sarışın olan benden size bir tavsiye sarışın olmak istiyorsanız olun en azından bir kere deneyin. Kendinizi çok farklı hissedeceksiniz .