iPhone'a Fotoğraf Nasıl Yüklenir? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

iPhone'a Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

1. iPhone kullanıcılarının çektikleri en büyük zorluk, bilgisayardan iPhone'a fotoğraf atmaktır. Diğer telefonlarda olduğu gibi, kablo bağlantısı ile iPhone'a fotoğraf yüklenemiyor.

Apple, iCloud programına olan ilgiyi arttırmak için, fotoğraf yükleme işinin iCloud aracılığı ile yapılmasını istiyor.

Bende bu yazımda iCloud programı ile iPhone'a nasıl fotoğraf yükleye bileceğinizi anlatmak istiyorum.

İlk olarak bu adresten iCloud yazılımı bilgisayarınıza indirip kurmanız gerekiyor. Kurulumu Apple Kimliğiniz ile yapacağınızı hatırlamak istiyorum.

iPhone'a Fotoğraf Yükleme

Yazılım yüklediğinde, "Bilgisayarım" penceresine "iCloud Fotoğrafları" adında sürücü bir simge gelecektir. Çift tık yaparak bu sürünün içine giriş yapınız.

iphone fotoğraf aktarma

Bu alanda boş bir yere sağ tık yapın ve açılan "Yeni fotoğraf yayını..." tuşunu tıklayın. Bu işlemi her defasında yaparak kendinize farklı fotoğraf klasörleri oluşturabiliyoruz.

iCloud fotoğtaf yayını

Bu işlem sırasında bu klasörü herhangi bir arkadaşınız ile de paylaşabilirsiniz.Paylaşmak istemiyorsanız klasörün ismini yazarak "sonraki" tuşuna tıklayınız. Bir sonraki ekran fotoğraf ekleme ekranıdır. İster bu ekrandan fotoğraflarınızı ekleyin, isterseniz "bitti" tuşuna basarak benim göstereceğim yönetimi kullanın.

"Resimlerim" adında bir klasör oluşturduktan sonra bilgisayarınızda bulunan herhangi bir resmin üzerine sağ tıklayın ve "Fotoğraf Yayını'na Ekle" tuşuna basın. Açılan pencerede daha önce oluşturduğunuz fotoğraf klasörleri açılacaktır. Bu klasörlerde herhangi birini seçin. Bu işlemi hızlı bir şekilde yaparak dilediğiniz kadar fotoğrafı paylaşabilirsiniz. Fotoğraflarınız bir kaç saniye içinde iPhone'nunuzun Fotoğraflar bölümde bulunan "Paylaşılan" bölümüne düşecektir.

iCloud fotoğtaf ekleme

Daha sonra iPhone'nunuzda bulunan "Fotoğraf" bölümüne giriş yapın. "Paylaşılan" bölümünde klasör ve fotoğraflarınızı görebilirsiniz.

iphone'a fotoğraf atmak

Güncelleme : 2014-05-27
  Okunma: 1025 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -