İletişim Nedir? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

İletişim Nedir?

 1. İletişim ve yaratıcı drama birbiri ile bütünleşmiş iki kavramdır, iletişim sözcüğünün kökü "il dir. "il" birleştirmek, eklemek yaklaştırmak, bağlamak, bildirmek gibi anlamlar içeren bir köktür. Türk Dil Kurumuna göre iletişim, duygu, düşünce ya da bilgilerin usa gelebilecek her türlü yolla başkalarına aktarılmasıdır. Genel bir tanımı İle İletişim ise düşünce ile duyguların bireysel, toplumsal kümeler arasında söz, yazı, görüntü aracılığıyla değiş tokuş edilmesini sağlayan bir süreçtir.


  İletişim Nedir ?
  Yaratıcı drama çalışmalarında ortaya koyulan tüm ürünler paylaşılmaktadır. Bu çalışmaların özünde birlikte üretme ve paylaşma isteği bulunmaktadır. Bu istek katılımcıların ve İzleyicilerin bir arada olacağı bir ortamda gerçekleştirilir. Bu durumda bir iletişimin oluşması olasıdır. İzleyiciler gerçek anlamda İzleyici değildirler. Öte yandan bu İzleyiciler görmek işitmek isteyeceklerdir. Bu noktada katılımcılar işitmeyi, görülmeyi, kendilerini net bir şekilde anlamaları gerektiğini kısaca iletişim gerçeğini öğreneceklerdir. İletişim her yaratıcı drama çalışmasını İzleyen tartışma da doğal olarak ortaya çıkacaktır. Yaratıcı dramada çocuklar iletişim kurma becerilerini ve geliştirmektedirler. Çocuklar bu etkinlik İçinde düşünme, konuşma, dinleme, anlatma becerilerini de kazanmaktadırlar.

  İletişim Nedir? 1


  İletişim anlam gönderen kişinin anlam gönderdiği kişiyi etkilemeye çalışmasıdır. Bu etkileme İletinin niteliğine göre yalın bir etkilemeden başlayarak çok yüksek düzeyde bir etkilemeye kadar derecelenmekte. kişiler arasında etkileşimi sağlamak amacıyla oluşturulan iletişim ortamında bireyler etki alışverişinde bulunmaktadır.


  Güncelleme : 2017-08-03
Bölüm: Psikoloji

Konu Etiketleri

iletişim çeşitleri, iletişim nedir kısaca, iletişim unsurları, iletişim ögeleri nelerdir, iletişim özellikleri

  Okunma: 1581 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -