Name:	garuda_sea_salvation_full.jpg 
Views:	2160 
Size:	411,5 KB (Kilobyte) 
ID:	36153Garuda (Sanskritçe: गरुड Garuda, "kartal") büyük bir efsanevi kuş veya Hindu ve Budist mitolojisinde hem görünür kuş benzeri bir yaratıktır.

Garuda takımyıldızı Aquila ve Brahminy uçurtma ve Phoenix bir Cava kartal tasvir ulusal sembol olarak Garuda en tasviri için daha üslup bir yaklaşım, (çok daha büyük olma benimser Garuda.Indonesia çağdaş temsilleri olarak kabul edilir için Hindu adıdır bir uçurtma daha).

Hindu dininde, Garuda genellikle montaj (vahanası) Lord Vishnu bir Hindu ilahiyat vardır. Garuda beyaz bir yüz, kırmızı kanat ve bir kartal gagası ve kafasına bir taç ile güçlü bir adamın altın vücuda sahip olarak tasvir edilir. Bu antik tanrı güneşi engellemek için büyük, yeterince büyük olduğu söylenir.


Garuda Naga yılan ırkının ebedi yeminli düşmanı olarak bilinen ve yılanlar sadece beslemek için bilinen, bu tür davranış Hindistan gerçek Kısa Yılan kartalı sevk olabilir. Garuda görüntü genellikle kuşların kralı amansız bir düşman ve "yılan yok edicisi" olduğu, yılan saldırı ve zehir gelen taşıyıcı korumak için cazibe veya muska olarak kullanılır.