Plum Island Suffolk County

Amerika Birleşik Devletleri New York'ta Southold Town bir adadır. Ada Long Island North Fork kıyılarının doğu ucunda, Orient Point Gardiners Bay, doğuda olduğunu. Bu en geniş noktasında uzun ve 1 mil (1,6 km) genişliğinde yaklaşık 3 mil (4.8 km) 'dir.

Adanın eski Fort Terry bulunan Plum Island Hayvan Hastalıkları Merkezi, yerinde, hem de tarihi Plum Island Işık ve otomatik değiştirme konumudur.
Plum Island bir borç düşürücü paketinin bir parçası olarak adanın satış düşündüğünü ABD Hükümeti, aittir, ancak Şubat 2012 yılında planı hurdaya. Adaya erişim ile kontrol edilir .İç Güvenlik Amerika Birleşik Devletleri Bölümü.

Plum Adası (Newyork)Tarihi

Ada Kızılderili Pequot Milleti tarafından Manittuwond çağrıldı. Adriaen Blok, Hollanda Batı Hindistan Şirketi tarafından istihdam bir Hollandalı, bölgede manyak zaman Plum Island muhtemelen ilk 1614 yılında Avrupalılar tarafından görüldü. Ada kıyıları boyunca büyümeye plaja erik gelen adlı, ve eski bir Hollandalı haritası 1.640 hakkında gösterileri adı "Pruym Eyelant" (Plum Island) yapıldı. 1659 yılında küçük ada bir kat, bisküvi bir varil ve 100 fishhooks için Wyandanch, Long Island iktidar yerel Hint Reisi, Samuel Willis III, Connecticut Valisi oğlu tarafından satın alındı.
11 Ağustos 1775 günü, General David Wooster sonra hemen İngilizler tarafından ateş edildi Çekül Adası olarak bilinen ada, 120 asker gönderdi. Tek bir dönüş voleybolu ateş sonra askerler Long Island geri çekildi. Herhangi bir kayıp rapor olmasına rağmen, bu kısa çatışmada en az bir Amerikan askeri, önce bir Amerikan ordusu tarafından ilk amfibi hücum temsil inanılıyor.

Tarihi Plum Island Deniz Feneri adanın batı ucunda yer almaktadır. İlk fenerler 1787 yılında inşa edilmiştir. deniz feneri çalkantılı gelgit suları ve sürüler oldu.

20'den fazla ailelerin sahip geçtikten sonra, 1899 yılında, adanın yaklaşık 90.000 $ için İspanyol Amerikan Savaşı zaman hakkında Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti tarafından satın alındı. Daha sonra Fort Terry olarak bilinen Sahil Topçu yazılan, orada kurulmuştur. Dünya Savaşı sırasında İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra bir anti-denizaltı üssü olarak aktif ve devre dışı edildi, daha sonra yeniden ve Ordu Kimyasal Kolordu atandı.

1954 yılında Tarım Amerika Birleşik Devletleri Bölümü Plum Island Hayvan Hastalıkları Merkezi kurulmuştur. Merkez çiftçiler korumak için hayvan patojenler araştırma, çiftlik ve ulusal gıda tedarik yapmaktadır. Çünkü araştırmanın doğası, adaya erişim ve araştırma tesisi sınırlıdır.

Plum Adası (Newyork)

2003 yılında, İç Güvenlik Bakanlığı ada ve tesislerin sahipliğini aldı, Tarım Bakanlığı adasında çalışmaya devam ediyor.
Plum Island yeni bir yüksek güvenlik hayvan hastalıkları laboratuar, NBAF (Ulusal Biyo ve Agro-Savunma Tesisi) için potansiyel bir kabul edildi. Bu NBAF olacağına karar olsaydı Eylül 2008'de, ABD Kongresi, hayvan hastalıkları merkezi kapatmak ve halka ada satmak ve NBAF inşası doğru ilerler kullanmak için Genel Hizmetler İdaresi yönelik bir yasa çıkardı başka bir yerde inşa. 2009 yılı Ocak ayında, İç Güvenlik Bakanlığı'nın NBAF için site olarak Manhattan, Kansas, kenti seçti ve orada da hayvan hastalıkları merkezine taşınmaya karar verdi. Ancak, gayrimenkul değerlerinde düşüş subprime mortgage krizi kaynaklanan ve geç 2000'li yılların durgunluk artık geçerli olmak adanın satışı neden oldu. Adanın satış elde edilecek gelirlerin Kansas yeni bir tesis inşa için gerekli olduğu için 2013 federal bütçe talebi yeni bir tesis için herhangi bir fon içerdiği zaman, projenin etkin bir şekilde kısa dönem için iptal edildi.

Mayıs 2011 itibariyle, ABD hükümeti amacı, diğerleri arasında, adada hayvanlar üzerinde test 60 yıl etkisini bir teşkil edip etmediği tespit etmektir ada (geç 2011 beklenen), için bir Çevresel Etki Bildirimi oluşturma sürecindedir satışı engelleyebilir halk sağlığı için tehdit. Hükümet henüz adanın resmi bir değerlendirme yapmamıştır. Bu boyutu ve konumu bir adanın değeri 50 $ için 80 $ milyon aralığında olduğu tahmin edilmektedir; Ancak, kapsamlı temizleme ihtiyacı, bir hastalık laboratuar eski sitesi olma stigma nedeniyle, ve potansiyel arazi kısıtlamalar kullanımı, satış muhalifleri adanın satış NBAF yapımı finanse edebilmek şöyle dursun, hiç bir kar elde olabilir şüphelerini dile.

2012 Haziran ayında Southold Tarih Kurumu, modern zamanlarda sömürge yerleşim döneminden Adası ayrıntılı bir tarih yayınlamak için gittiğini açıkladı. Kitap, Toplum göre, hataları ve önceki tarihi sınavlarda hataları bir dizi düzeltmek ve bugüne kadar adanın ilk tam, açıklamalı tarih sağlar. Toplum şu anda orijinal belgeler için arıyor daha ifade etmiştir ve bir kez Plum Island işgal tarihi yapılar ve aileleri ile ilgili görüntüler.