Atatürk'ün Cenaze Namazı Kılındı mı? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Atatürk'ün Cenaze Namazı Kılındı mı?

 1. İşgal altındaki Anadolu topraklarında, emperyalistlere karşı Türk Halkını örgütleyerek kimsenin Türkiye halkının bu savaşı kazanmasına ihtimal dahi vermediği bir ortamda bunu gerçekleştiren, bağımsız, özgür, çağdaş dünyada yerimizi almamızı sağlayan kişidir M. Kemal...


  Fakat son yıllarda M. Kemal'e karşı sinsice yürütülen kampanya onun kişilik özelliklerinin bile gündeme getirilmesine yol açtı. Örneğin Atatürk'ün cenaze namazı kılındı mı? sorusu.Kılındı kardeşim kılındı. Onun da cevabını verelim:

  Name:	M. Kemal Edirne-Selimiye Camii.jpg 
Views:	3711 
Size:	37,0 KB (Kilobyte) 
ID:	35493


  ATATÜRK'ÜN CENAZE NAMAZI 19 KASIM 1938 TARİHİNDE DOLMABAHÇE SARAYI'NIN MUAYEDE SALONU'NDA SAAT SEKİZ'İ ON GEÇE ATATÜRK'ÜN YAKIN DOSTLARININ ARALARINDA OLDUĞU BİR CEMAATLE DİN ALİMİ, DİYANET İŞLERİ BAŞKANI "ŞERAFETTİN YALTKAYA HOCA" TARAFINDAN KILDIRILMIŞTIR. Bazı din bezirganları da "Ama bu namazı gösteren bir fotoğraf yok" diyorlar. İyi de CENAZE NAMAZI KILINIRKEN FOTOĞRAF NEDEN ÇEKİLSİN? ATATÜRK VE DOSTLARI BUGÜNKÜ "DİN ŞOVMENLERİ"NE BENZEMEZ Kİ! UNUTULMASIN Kİ İBADET KULA ŞOV YAPMAK İÇİN DEĞİL ALLAH İÇİN YAPILIR! NAMAZIN CAMİDE KILDIRILMAMASININ NEDENİ İSE ATATÜRK'ÜN CENAZE NAMAZININ KILANIBİLECEĞİ BÜYÜKLÜKTE BİR CAMİNİN HENÜZ İNŞA EDİLMEMİŞ OLMASINDANDIR! ŞÖYLE Kİ ATATÜRK'Ü ÇOK SEVEN TÜRK İNSANI ONUN CENAZE NAMAZINA KATILMAK İÇİN NAMAZIN KILINACAĞI CAMİYE AKIN EDECEĞİNDEN YAŞANACAK İZDİHAM SIRASINDA ONLARCA İNSANIN ÖLMESİ MUHTEMELDİR. BUNU DÜŞÜNEN YÖNETİM ATATÜRK'ÜN CENAZE NAMAZINI DOLMABAHÇE'DE KILDIRMIŞTIR. BUNA RAĞMEN ATATÜRK'ÜN NAAŞI SARAYBURNU'NA NAKLEDİLİRKEN ONU GÖRMEK İSTEYEN İNSANLAR CAMİ KUBBELERİNE MİNARELERİNE KADAR ÇIKMIŞ, BÜYÜK BİR İZDİHAM YAŞANMIŞ VE 20'DEN FAZLA İNSAN BU İZDİHAMDA ÖLMÜŞTÜR. Ayrıca İSLAMDA cenaze namazının mutlaka camide kılınması diye bir şart da yoktur. Doğrusu kişi nerede öldüyse namazın orada kılınmasıdır. Atatürk Dolmabahçe'de ölmüş namazı da orada kılınmıştır(1).


  Dipnot:(1)Atatürk'ün İslam Dinine Hizmetleri, Sinan Meydan.
  Güncelleme : 2013-08-01
  Okunma: 1692 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -