Dünya'nın en güzel şehri olan İstanbul'un doğal güzelliklerini görmek ister misiniz?

Sizler için İstanbul'un doğal güzelliklerini bir araya getirmeye çalıştık. Listemizde İstanbul'un bütün doğal güzelliklerine yer vermeye çalışacağınız. Sizde bildiğiniz doğal güzellikleri bu sayfada paylaşabilirsiniz.

İşte size eşsiz güzellikte İstanbul'un doğa harikaları...


İstanbul'un Doğal Güzellikleri


Yalıköy

Eski bir rum balıkçı köyü olan Yalıköy, İstanbul çatalcaya bağlı doğa harika bir yerdir.

Ormanlık alanları, harika denizi ve kocaman sahiliyle istanı büyüleyen bir görüntüye sahip. Denizde bol miktarda palamut, kefal ve çinekop balıkları bulunan Yalıköy, turistlerinde sıkça geldiği bir yerdir.İstanbul'un Doğal Güzellikleri

Belgrad Ormanı


Adını Belgrad köyünden alan bu doğa harika yer Çatalca Yarımadası'nın doğusunda bulunmaktadır.

Çok sayısı hayvan türünün yaşadığı bu orman, su varlığı bakımında da oldukça zengindir.

İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı olan Belgrad Orman'ı, içinde bulunan mesire ve piknik olanlarıyla güzel bir gün geçirmek isteyenlerin mutlaka görmeleri gereken bir yerdir.İstanbul'un Doğal Güzellikleri

İstanbul Boğazı

Karadeniz ile Marmara Denizi birbirine bağlayan, bir tarafında Avrupa diğer tarafı Anadolu olan ve Dünya'nın en güzel boğazı olarak kabul edilen İstanbul Boğazı, görenlerin gözlerini alamadıkları güzellikte bir doğa harikasıdır.İstanbul'un Doğal Güzellikleri

Çamlıca

İstanbul'un en tanınmış mesire yerlerinden ve kentin en yüksek noktalarından birisi olan Çamlıca, Anadolu yakasında Üsküdar İlçesi sınırları içerisinde yer alır.

Aynı anda Boğaziçi'nin iki yakası ile Adalar ve Marmara Denizi'nin görülebildiği Çamlıca tepelerinden, özellikle gün doğuşu ve batışını seyretmek doyumsuz bir zevktir.

Büyük Çamlıca Tepesi'nde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Osmanlı mimarisine uygun, pavyon ve köşklerden oluşan restoran ve kafeterya bulunur.


İstanbul'un Doğal Güzellikleri

Adalar

Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, Sedefadası, Sivriada, Yassıada, Kaşık Adası ve Tavşan Adası'ndan oluşan Adalar ilçesi, eşi benzeri görülmemiş bir doğa harikasıdır.

Plajları, piknik alanları ve manzaralarıyla turistlerin de çok ilgisini çekmektedir.


İstanbul'un Doğal Güzellikleri

Polonezköy

Polonyalılar tarafından oluşturulan ada, Beykoz-Şile yolu üzerinde bulunmaktadır. Doğal güzellikleri ve tertemiz havasıyla tanınan bu yeri görmenizi tavsiye ediyoruz.İstanbul'un Doğal Güzellikleri

Kilyos

Kilyos, İstanbul ve çevresinde, deniz ve plaj denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biridir. Harika bir tatil beldesi olan Kilyos, çok büyük plajlarıyla tatil severlerin uğrak bir yeridir.

İstanbul'un Doğal Güzellikleri

Aydos Ormanı

Bu güzel ormanda "kendin pişir kendin ye" alanında mangal yapabilir, koşu, yürüyüş ve bisiklete binme gibi aktivitelere katılabilirsiniz.


Şile

Şile

İstanbul'un Karadeniz kıyısı tarafına kalan Şile ilçesi, tertemiz denizi, eşsiz güzellikteki tabiatı, akarsuları ve yüzey şekilleriyle tam anlamıyla doğa harika olan bir yerdir.Türkmenbaşı Tabiat Parkı

Türkmenbaşı Tabiat Parkı

İstanbul'un Şişli ilçesinde bulunan Türkmenbaşı Tabiat Parkı gözleri kamaştıran güzellikte bir bitki örtüsüne sahiptir.

İnsanların dinlenmeye, spor yapmaya ve temiz hava almaya gittiği bu doğa harikası yer, İstanbul'un en güzel doğal yerlerinden biridir.