Name:	Windows7-mi-windows-8-mi.jpg 
Views:	3374 
Size:	19,3 KB (Kilobyte) 
ID:	32864


Microsoft, Windows 8 adı altında yeni bir işletim sistemi daha sürdü. Pek çok kullanıcı için Windows 8 hala bir bilinmezlik taşırken, bazı kimselerde Windows 8'i çoktan bilgisayarlarına kurdu ve eski Windows sürümlerine elveda dedi.

Windows 8 ile ilgili olarak bazı avantajlar var gibi görünse de, buna bağlı olarak bazı dezavantajlar da bulunmakta. Biz de, her iki işletim sistemini de inceleyerek sizlere Windows 8'in ne gibi farkları anlatalım dedik.

Windows 7 ve Windows 8'i hız bakımından incelediğimizde, Windows 8'in önde olduğundan bahsedebiliriz. Sistem, yaklaşık 7-10 saniye aralığında açılmakta ve bilgisayarınızı kullanılabilir hale getirmektedir. Ayrıca, sistem kurarken de bu hız bariz olarak belli olmakta. Windows 8 kurulum aşamasında sizi fazla yormadan yaklaşık 12 ile 15 dakika arasında kuruluyor.

Windows 8'de Metro adı altında yeni bir arayüz kullanılmış. Metro'nun amaçlarından birisi, sık kullandığınız uygulamaları bu arayüze ekleyerek, kullanıcılarına hızlı ve kolay bir Windows 8 deneyimi yaşatmak. Windows 7'de olmayan bu özellik, ciddi anlamda kullanıcıya fayda sağlamakta ve cezbetmekte.

Windows 8'in getirmiş olduğu yeniliklerden bir taneside, sorunları çözmedeki kolay aşamaları. Daha öncei işletim sistemlerinde oluşan sorunlar Windows'u baştan kurmanız gerekebiliyordu ve bu ciddi bir zaman kaybı yaratıyordu. Windows 8 ile birlikte bu durum ortadan kalkmış ve olası sorunlarda "Bilgisayarınızı yenileyin" özelliği sayesinde, hiç birşeye gerek kalmadan kendiliğinden Windows 8'i yeniden kurabiliyorsunuz.

Windows 8'in Windows 7'den öne çıkan bazı özelliklerini anlatarak kafanızda fikir olmasını sağlayalım istedik. Bize sorarsanız, Windows 8'e bir şans verin ve bir de onu siz deneyin.