Uykusuzluk günümüzde çağın hastalığı denebilecek sağlık sorunlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır,ve gittikçede bu sorun insanlarda artmaktadır.Bunun temel nedeni kişilerin yaşamlarının stresli bir hal almasıdır.Stres direk olarak uyku sorununa yol açmaktadır uykusuzluk etkisi ise insanların bağışıklık sistemini yok ederek hastalıklara çabuk yakalanmalarına neden olmaktadır.


Uykusuzluk Giderilmesine Yardımcı İlaçlar

Uykusuzluk Tedavisinde kullanılan kimyasal ilaçlar vardır fakat bunlar oldukça risklidir nedeni bağımlılık yapmaları ve kişide uyandıktan sonra bile uyku halini devam ettirdiklerinden konsantrasyon sorunu yaşatmalıdır.

Uykusuzluk giderici olarak yan etkisi olmayan ürün belki hepinizin duyduğu Kediotu dur.Bu ot hem yan etkisi olmayan hemde bağımlılık yapmayan mucize etkileri olan bir destektir.Piyasada genellikle kapsül formaları bulunur ve bunları kullanın nedeni aktarlardan bitki olarak aldığınızın özütünü çıkarmak evde pek mümkün olmayacaktır. Kediotu Kökü Ekstraktı olarak satılan ürünleri almanızdır;pek çok markanın vardır.


Kimyasal Uyku İlaçlarını Özellikleri Ne Olmalıdır

Öncelikle size önerimiz kimyasal uyku ilaçlarını KESİNLİKLE kullanmamanızdır.

Uyku ilaçları kişinin uyku problemine göre seçilip reçete edilmelidir. Basit uyku sorunlarında bitkisel ilaçlarda kullanılmaktadır. Ama bu hastalık kronik hale gelmişse mutlaka doktor ve reçeteli olarak kullanılmalıdır.

İyi bir uyku hapında olması gereken özellikler nelerdir :

1 - Öncelikli olarak kişinin uykuya dalmasını kolaylaştırması gerekir.

2 - Uykunun bölünmeden sabaha kadar sürmesini sağlamalıdır.

3 - Kişiler sabah uyandıklarında sersem şekilde ve ilacın etkisi altında olmamasını sağlayan ilaçlardır.

Antideprisan olan ilaçların bir çoğu sabah uyandığında kişide sersemlik, halsizlik gibi etkiler oluşturur. Bu tür ilaçlardan mutlaka uzak durulması gerekir.