Kürek Kemiği Ağrısı Nedenleri - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Kürek Kemiği Ağrısı Nedenleri

  1. Name:	Kurek Kemigi Agrisi.jpg 
Views:	7533 
Size:	19,4 KB (Kilobyte) 
ID:	31071


    Günlük hayatı doğrudan etkileyen birçok sağlık sorunu meydana geldiği gibi, ağrılarda bu sorunlardan bir tanesidir. Sağlıklı bir yaşam sürmek ne yazık ki, çoğumuz için pek mümkün olmuyor. Gerek iş hayatı, gerek hareketsizlik bu sorunları tetikleyen sebeplerden aslında en önemlileridir. Sürekli oturmak, spora ve egzersize zaman ayırmamak yada aynı pozisyonda saatlerce çalışmak sağlık sorunlarını beraberinde getirir. Kürek kemiği ağrısı da bu sorunlardan biridir.

    Kürek kemiği, kol kemiği ve omuz eklemini birleştiren, sırtın üst kısmında buluna yassı bir kemiktir. Kürek kemiği ağrısının nedenleri damar ve sinirlere baskı uygulanmasıdır. Kürek kemiğindeki bu ağrı kol, omuz, boyun ve sırt bölgelerinde hissedilir. Şişme, morarma yada uyuşma gibi şikayetler görülür. Kol kemiği ağrısına tanı koymak zordur.

    Vücutta ciddi ağrıya neden olan kürek kemiği ağrısı, özellikle uzun süre aynı pozisyonda çalışan kişilerde meydana gelir. Pozisyon değiştirmeden çalışmak damar ve sinirlerin sıkışmasına neden olarak, kürek kemiğinde ağrı yapar. Uzun süre kolu yukarıda tutarak çalışmakta, kürek kemiği ağrısının nedenleri arasında sayılır. Öğretmenler(tahtaya yazı yazdıkları için), boyacılar, voleybolcular yada balerinler bu sebepten dolayı kürek kemiği ağrısı yaşarlar. Kolları yukarıda tutmak gibi öne doğru uzatarak çalışmakta aynı ağrıya sebep olur. Tıpkı kasiyerler, bilgisayarcılar yada bankacılar gibi.


  2. 2012-12-17 #2
    selamın aleyküm benim şikayetimde aynı söylenen bölgede bunun icin bircok doktora gittim . sonuc cıkmadı ne yapabilirim mağdurum lütfen yardım edin .....

  Okunma: 7627 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -