Name:	Kirpik.Jpeg 
Views:	1810 
Size:	4,6 KB (Kilobyte) 
ID:	30904Kirpik ve kaşlarınızın seyrek olmasından rahatsızlık duyuyorsanız sizlerde bir çok kişinin yaşadığı problemlerden birini yaşıyorsunuz. Kaşların kişilik belirlemede önemli yeri olduğunu düşünecek olursak kaş ve kirpiklerin önemi bir kez daha öne çıkıyor. Kirpiklerinizin seyrekliği sizi rahatsız ediyorsa ve doğal yöntemlerden yardım alarak kirpik ve kaşlarınızı gürleştirmek istiyorsanız badem yağı mucizesinden yardım alabilirsiniz. Kısa süre içerisinde kaş ve kirpiklerinizin gürleşmesine yardımcı olan badem yağı tamamen doğal bir şekilde fayda sağlıyor. Aynı zamanda sarımsaktanda yardım alabilirsiniz.


Sarımsağın kaşlara nasıl uygulandığını merak ediyorsanız kısaca anlatalım. Sarımsağı soyduktan sonra ortadan bıçak kullanmadan ikiye bölün ve çıkan suyu kaş diplerinize sürün. Bu işlem kıl köklerine etki ettiği için kısa süreli canınızı yakacaktır fakat sonrasında etkilerini görmeye başlarsınız.

Uzmanların açıklamış olduğu diğer yöntemler ise şunlardır

BADEM YAĞI :
Bildiğiniz gibi badem yağı her derde deva neredeyse. Kaşlarınızı gürleştirmenin bir diğer yolu da düzenli olarak en az 3 ay badem yağı kullanmak. Çıkan ince tüyleri kalınlaştırmak ve rengini koyulaştırmak için ise vazelin veya arko krem kullanabilirsiniz.

KİRPİKLERİ ÇOĞALTMAK İÇİN

HİNT YAĞI :
Saç ve kirpik bakımında son derece yararlı bir yağ. Size hint yağı ile yapılmış 2 ayrı tarif veriyoruz.

1 bardak suyu kaynatın. 1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.

Kirpikleri gürleştirmek için:

Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün.