Hamsterların Beslenmesi Nasıldır? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Hamsterların Beslenmesi Nasıldır?

 1. Hamsterlar neyi ne zaman yiyeceğine kendi karar verir. Bu yüzden verdiğiniz yiyecekleri yanaklarındaki keseciklere hapsedip güvenilir buldukları köşelerine yığıp üstünü talaşla örterler. Bu yüzden çabuk pörsen yiyeceklerden çok az verin (peynir elma gibi..) eğer çürümüş besinleri yerlerse zehirlenebilirler.


  Hamster lar için üretilen özel yiyecekler olduğu gibi ek olarak verilebilecekler:

  Tahıl ve tohumlar: Haşlanmış yada çiğ olarak verebilecekleriniz:makarna, pirinç, mercimek Yalnızca haşlanmış olarak veribilecekler:fasulye, nohut, bakla Tuzsuz çekirdek, karpuz çekirdeği ve kabak çekirdeğini çok severek tüketirler soymadan veribilebilir..ayrıca fındık, fıstık, ceviz içi,leblebiyi çok severler.

  Sebze: Ispanak, haşlanmış bezelye, salatalık, havuç, mısır, taze fasulye, brokoli, haşlanmış patates. Meyve: Çilek, muz, erik, armut, ayva, elma, üzüm ve karpuza da asla hayır demezler.

  Hamsterınızın her gün suyunu değiştirilmelidir, Haftada bir de süt ve su karışımı verebilir.Yağsız peynir ve yağsız yoğurt bir de yumurta onlar için çok yararlı.

  Asla verilmemesi gerekenler: Acı, tuzlu ve yağlı besinler. Çok sulu besinlerin fazla verilmesi ( marul, karpuz vb..) ishale yol açabilir ve turunçgiller asla verilmemelidir.

  Hamsterların Beslenmesi Nasıldır?


  Güncelleme : 2012-05-07
  Okunma: 1046 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -