Dünya'nın En Korkunç Yerleri

Paris Yeraltı Mezarlığı
700'lü yıllarda Paris'te meydana gelen veba gibi salgın hastalıklardan ölenler kilisenin kararıyla, kireç ocaklarında yakıldı. Bu maksatla yerin altına yapılmış odalarda binlerce insan kireçlenerek ortadan kaybedildi.

Ta ki 1844 yılında ilk kazılarda odalar ortaya çıkarılıncaya kadar bu konu gizli kaldı.

Ardından yapılan Paris Metrosu'nun inşaatı sırasında bütün Paris altının mezar odalarıyla dolu olduğu görüldü.

Easter Adası, Şili
Bu ada, taştan oyulmuş dev heykelleriyle ünlü. Heykeller merhamet diler gibi gökyüzüne bakıyorlar. Tuhaf olansa, 20 metre yükseklikte ve 90 ton ağırlıkta bu dev heykelleri kimin yaptığını kimsenin bilmemesi.

Bu ada, taştan oyulmuş dev heykelleriyle ünlü. Heykeller merhamet diler gibi gökyüzüne bakıyorlar. Tuhaf olansa, 20 metre yükseklikte ve 90 ton ağırlıkta bu dev heykelleri kimin yaptığını kimsenin bilmemesi.

Çernobil, Ukrayna
Çernobil faciasından sonra binlerce insan evlerini terk etti.

Parklarda öylece bırakılmış oyuncaklar, masaların üzerinde günlük gazeteler...

Truk Lagoon, Mikronezya
Dalgıçlar için çok çekici olan bu hayalet donanmayı görmeye giden dalgıçların nerdeyse hiçbiri geri dönemedi.

Thelema Manastırı, Sicilya
Pagan freskleriyle dolu bu manastır, bir zamanlar dünyanın en ünlü "satanist seks partisi" mekanıydı. Film yapımcısı Kenneth Anger, manastırın bir filmini yaptı fakat bu film gizemli bir şekilde ortadan kayboldu. Manastır bugün yıkılmanın eşiğinde.

Mary King's Kilisesi, Edinburgh
17. yüzyılda veba hastalarının içinde ölüme terk edildikleri bu kiliseyi ziyaret edenler, kollarına ve bacaklarına görünmez bir yaratığın dokunduğunu iddia ediyorlar.

Yöre sakinleri bunun anne babası tarafından 1645'te burada terk edilen Annie isimli bir kızın hayaleti olduğuna inanıyorlar.

Edinburgh Kalesi
İskoçyanın en büyük turist cazibe merkezlerinden bu kalede çok fazla hayalet olduğu söyleniyor. Bunlardan en ünlüsü kaleye saldırı düzenlediği anda ortaya çıkan hayalet davulcudur.

Coronado Oteli
San Diego, Coronado'da bulunuyor. 1982 yılında genç bir kadın California Körfezi'nde bulunan bu lüks otele kocasını beklemek üzere kaydını yaptırmış. Kocası otele hiç gelmemiş ve birkaç gün sonra da kadın merdivenlerde ölü olarak bulunmuş. O günden beri otelin çalışanları ve konukları siyah giysili ve soluk bir kadın silüetine rastladıklarını söylüyorlar.


Inverary Şatosu
1944 yılında kendini asarak intihar etmiş bir arp sanatçısının hayaleti batı İskoçya'da bulundan bu kasrın koridorlarında dolaştığı ve kütüphanede arp çaldığı söyleniyor. Şato bugünlerde 13. Argyll Dükü'nün evi ancak bazen de cesur ziyaretçilere açmakta.

Londra Kulesi
Kulese idam edilen yüzlerce insandan ikisi olan Anne Boleyn ve Lady Jane Grey'in hayaletleri İngiltere'nin en lanetli binasında sık sık görülmekte. Ayrıca 1816'da bir gardiyanın kendisine yaklaşan bir ayının korkusundan ölmesi de anlatılanlar arasında.


Amityville
Amityville, New York' ta bulunan evin eski sahipleri gece vakti çalınan bando sesi, cızırtı, garip kokular bazen de siyah bir yaratığın varlığından söz ediyorlar.


Myrtles Plantasyonu
St. Francisville, Louisiana' da bulunan bu ev ''Amerika' nın en lanetli evi'' olarak da bilinir. Canlanan yağlıboya tablolar, kanlı el izi ve kendi kendine açılıp-kapanan kapıları fenomen lanetleri arasında.


Alcatraz
Bir zamanlar dünyanın en sıkı güvenliğine sahip, Al Capone ve Capone ve George Kelly gibi ünlü suçluları barındırmış bu hapishane San Fransisco Körfezi'nde ki adada bulunuyor. Hapishane faaliyeti sonlandırılan mekanı ziyaret edenler çığlıklar, aniden kapanan hücre kapıları veya ayak sesleri duyduklarını iddia ediyorlar.