Name:	Takim-Elbise-Mendili.jpg 
Views:	23119 
Size:	6,1 KB (Kilobyte) 
ID:	29594


Erkek şıklığını tamamlayan aksesuarlar kadınlara sunulan seçeneklerden azdır. Ancak erkek giyiminde, erkeğe özel bir parça vardır ve asla demode olmaz. Cep mendilleri. Klasik giyimde ayrı bir yeri olan bu küçük ama önemli ayrıntı erkek şıklığının tamamlayıcı unsurlarında biridir. Ön plana çıkmak, dikkat çekmek için abartılı bir gömleğe ihtiyacınız yok. Biraz farklılık katmak için cep mendillerini kullanabilirsiniz.


Zira mendillerin üzerindeki ince bir desen ya da baskıyla aşırıya kaçmadan kıyafetinize zenginlik katabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan en popüler mendil katlama tekniklerini kullanabilirsiniz.

Mendil Katlama Yöntemleri


Üç uçlu
Cesur erkekler içindir. Zarif ve keskindir, ancak yapmak için çok zaman harcamış gibi görünmek de istemezsiniz.
Nasıl katlanır: İpek bir mendili üçgen yapıyormuş gibi katlayın ama tam bir şekilde ikiye katlamayın. Onun yerine iki tane yan yana uç çıkarın. Şimdi de üçüncü ucu oluşturmak için katlanmış kenarın sol tarafını yukarıdaki uçların sağ tarafına getirin. Ardından katlanmış kenarın sağ kısmını sol tarafa uzatın

Yuvarlak yastık
Cep mendili kullanmanın zarif ama üç uçlu görüntüden daha rahat halidir.
Nasıl katlanır: Mendili ikiye katlayın ve katlanmış kenarı yuvarlayın, böylece yarım ay şeklinde bir görüntü elde edersiniz. Cebin içine sıkıştırın ve dışarıya çıkın.

Kare katlama
Klasikleşmiş bir mendil katlama şeklidir.

Nasıl katlanır

Sert pamuklu ya da pamuk/keten bir mendil kullanın. İkiye ve daha sonra tekrar ikiye katlayın. Her katlayışta kenarları ütüleyin. Mendilin bir buçuk santimetresi görünecek şekilde dümdüz cebinize sokun ya da eğerek çapraz bir şekilde kullanın.