Düğün gününde, cekette yaka mendili kullanmayı tercih eden damat adayları için katlama yöntemleri açıklıyoruz! Unutmayın; yaka mendili seçerken öncelikle karar vermeniz gereken nokta nasıl bir görüntü istediğiniz olmalı!


Yaka çiçeği kullanmak istemeyen damatlara bir diğer alternatif olarak yaka mendilleri gösterilebilir. Yaka mendilleri, düğünün yanı sıra günlük hayatta da şık ve zarif görünümleriyle doğru seçim olma özelliğini koruyor.

Zarif kumaş ve çizgileri ile günümüzde pek çok erkeğin vazgeçilmezleri arasında olan yaka mendilleri, takım elbise ve kravat renkleri ile uyumlu olduğunda ortaya göz alıcı sonuçlar çıkıyor.


Yaka Mendili Seçerken…

Tercihiniz dalgalı bir görüntü ise mendiliniz ince kumaştan üretilmiş olmalı. Beklentiniz kabarık bir görünüm ise ipek kumaşlar sizi kesinlikle tatmin edecektir. Kotondan üretilmiş mendiller ise canlı ve güzel görünümleri ile çoğu erkeğin tercihi olmayı sürdürüyor.

Damat Mendili Nasıl Katlanır?

Pek Çok Farklı Katlama Çeşidi Var!

Pek çok mendil katlama yöntemi arasından sizler için seçtiğimiz en şık ve modern olanları… Öncelikle şunu söylemeliyiz ki; katlanmış mendilden en iyi sonucu almak için ilk yapmanız gereken şey mendilinizi muntazam bir şekilde ütülemek olmalı…

1) Mendilinizi sağ tarafı aşağı gelecek şekilde katlamayı gerçekleştireceğiniz alana serin. Kare şeklindeki mendilin üst köşesini alt köşe ile birleştirip, bir üçgen elde edin.
2) Tabanı yukarıda kalan üçgenin sol köşesini aşağı bakan tepe noktası ile birleştirin.
3) Aynı şekilde sağ taraftaki köşeyi de aşağı noktayla birleştirin.
4) Elde ettiğiniz eşkenar dörtgenin sol köşesini orta katlama yerine kadar katlayın.
5) Aynı şekilde sağ tarafı da sol köşeyi taşıdığınız noktaya taşıyın.
6) Alt köşeyi diğer iki köşeyle birleştirdikten sonra açıkta kalan üst nokta yaka mendilinizin görünen kısmı olmaya hazır! Artık mendilinizi 5 cm kadarı görünecek şekilde ceketinizin sol tarafına yerleştirebilirsiniz.