Yıllar önce temizlik için kullanılan kil, artık kadınların güzellik ürünlerinin içinde de yer alıyor. Güzel ve bakımlı olmayı isteyen kadınlar cilt bakımında kil maskesini tercih ediyorlar. Cildi güzelleştirmek için kullanılan kil,doğalbakımürünleri arasında en etkili olanıdır…


Kil maskesinin faydaları
Diğer maddelerle karıştırılıp yada tek başına kullanılan kil;


Cildi temizler,

Cildi sıkılaştırır,

Cildi besler,

Toksinleri atar,

Ciltteki mikropları arındırır,

Cildin içindeki sıvı mekanizmasını düzenler,

Cildi yapılandırır.


Kil maskesini satın almak isteyenler eczanelerde bulabilirler. Kil maskesini uygularken çok ince bir tabaka halinde sürmeye dikkat edin. Beyaz ve yeşil kil maskesini cilt için kullanabilirsiniz. Kili parmak uçlarınıza bir miktar sıkarak pütürlü olup olmadığını kontrol edin.

Eğer kil pütürlü bir his veriyorsa o kili cildiniz için kullanmayın.
Kil maskesini cildinize sürdüğünüz zaman kendi kendine kurumasına izin verin ve mümkün oldukça mimik hareketlerinden kaçının. Kil maskesi iyice kuruyunca su veya gül suyu ile pamuk yardımıyla maskeyi temizleyin.

Normal ve karma bir cilt tipiniz varsa beyaz kil maskesini uygulayın. Yeşil kil maskesi ise güçlü terapiye sahip ve kurutucu özelliği bulunduğu için yağlı ciltlerin yeşil kili tercih etmesi uygundur. Kil maskesini haftada 1 defa uygulamalısınız. Düzenli kullandığınız taktirde etkisini kısa sürede hissedeceksiniz.