Mynet, Mynet'in Kuruluşu, Mynet'in Geçmişi

Mynet, Türkiye'nin ilk ve en büyük portalıdır. Türk internet sektörüne en büyük gücü ve katkıyı veren bu efsane site, 1998 yılında Emre Kurttepeli tarafından kurulmuştur.

Emre Kurttepeli,
1986 Robert Lisesi Mezunu, 1990 Columbia Universitesi, New York. Endüstri Mühendisliği Mezunu, 1967 doğumlu. İş hayatına aile sanayi grup şirketlerinden İpragaz A.Ş.'de çalışarak başladı ve 1996 yılında Türkiye'nin ilk kurumsal İnternet Servis Sağlayıcısı olan Fornet'i kurdu. Fornet, kısa sürede Türkiye'nin en büyük kurumsal ISP'si haline geldi. Fornet'in, Koç Holding şirketi olan Koçnet'e satılmasından sonra 1999 yılında Mynet'i kurdu.

Mynet şirketi, ismini bir dizinden esinlenerek almıştır. Mynet ismi ilk olarak 18 yaşında üniversiteli bir gence aittir. Emre Kurttepeli'nin büyük uğraşları sonucunda 50 bin dolara satın alınmıştır.

2000'li yıllara ait bir görünüm;

İsim:  2000-mynet-gorunus.jpg
Görüntüleme: 6504
Büyüklük:  59,1 KB (Kilobyte)İlk olarak e-posta hizmeti veren şirket, şimdiler de 40'dan fazla farklı hizmet vermektedir. Sınırsız e-posta alanı hizmetiyle, büyük rakipleri Google, Microsoft ve Yahoo ile uluslararası mücadele edebilmektedir.

Oyun ve video servisleriyle gün geçtikçe büyüyen bu dev firma, 25 milyondan fazla üyesiyle Türkiye'nin gurur kaynağı olmaya devam ediyor.