Proglamlama Dili Nedir? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Proglamlama Dili Nedir?

 1. Programlama dili, yazılımcının bir algoritmayı ifade etmek amacıyla, bir bilgisayara ne yapmasını istediğini anlatmasının tektipleştirilmiş yoludur. Programlama dilleri, yazılımcının bilgisayara hangi veri üzerinde işlem yapacağını, verinin nasıl depolanıp iletileceğini, hangi koşullarda hangi işlemlerin yapılacağını tam olarak anlatmasını sağlar.


  Şu ana kadar 2500 den fazla programlama dili yapılmıştır. Bunlardan bazıları Pascal, Basic, C, C#, C++, Java, Cobol, Perl, Python, Ada, Fortran, Delphi ve 1C Enterprise'dır.

  İsim: Programlama-Dili.jpg
Görüntüleme: 5171
Büyüklük: 16,7 KB (Kilobyte)


  Kod renklendirme yazılımcılara kaynak kodunun elemanlarını ayırt etmesi için sıklıkla kullanılır. Resimdeki kaynak kodu Python'a aittir.

  Uygulama

  Programlama dili uygulaması, donanım ve yazılımın bir veya daha fazla yapılandırmaları o programı çalıştırmak için bir tür yol sağlar.Programlama dili uygulamasında, iki yaklaşım vardır: Derleme ve yorumlama. Herhangi bir tekniği kullanarak bir programlama dili uygulamak mümkündür. Genellikle donanım üzerinde çalışanlar yazılım üzerinde yorumlananlardan daha hızlıdır.Yorumlanan programların performansını geliştirmek için anında derleme programları kullanılır.Derleyiciden gelen çıktı ya donanım tarafından ya da yorumlayıcı diye adlandırılan programlar tarafından çalıştırılır.


  Cihaza komut göndermeyi sağlayan, verileri cihaza aktarma stilidir. Şu anda bütün diller ingilizcedir.

 2. 2016-07-23 #2
  KARDEŞİM BİR KAÇ YILDIR PROGRAM DİLİ ÜZERİNE İŞ YAPİYORUM YAZILIM OKUYORUM BİR KAÇ PROGRAMDA TÜM DİLLERİ ÖĞRENDİM AMA ONEXD DİLİ İÇİN YARDİM ARİYORUM BİR KODLAMA YAPMAM GRK AMA HİÇ BİR YERDE BULAMADİM BULSAMDA RUSCA FLN RUSCASI İYİ OLAN YADA ONEXD DİLİNİ İYİ BİLEN VARSA SKYPE:onemhtyz

  Okunma: 2656 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -