Bir Pırıltıdır Yaşamak - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Bir Pırıltıdır Yaşamak

 1. BİR PIRILTIDIR YAŞAMAK

  İçimizde bulunan en güzel şey sevgidir.İnsanları, hayvanları,doğayı,yaşlıları...ve en önemlisi hayatı sevmeliyiz.Hayattta büyük mutluluklar beklersek çok az mutlu oluruz.
  Beğenmediğimiz huylarımızı değiştirmeliyiz,yapamıyorsak bunları kabul etmeliyiz.Kötülüklerin yer aldığı dünyamızda,sevgiye neşeye ve mutluluğa çok ihtiyacımız olacaktır.

  Herkes çok güzel olamaz.Kendine özen gösteren bakımlı kişiler, dış güzellik denilince akla gelirler.Güzel olmak irade ve disiplin ister.Biraz kurallara uyarsak, kendi kendimize alışkanlık ediniriz.
  1-Temiz olmak 2-Ortalama 8 saat uyumak 3-Düzgün, dinç ve kilo sorunu olmaması için egzersiz.
  4-Düzenli beslenmek 5-Sigara içmemek 6-Saçlarımıza özen göstermek 7-Temiz olmak ve güzel bir koku sürmek 8-Cilt bakımı 9-Giyimimize özen göstermek 10-Gülümsemek

  Çaba gösterirsek odamızı hayalimizdeki bir oda şekline getirebiliriz.Eğer çaba gösterip odamızı değiştirirsek,odamızda severek çalışır,düşlere dalıp kendi odamızda huzur buluruz.

  Aldığımız şeyleri yerine koymalıyız,annemize arada sırada yardım etmeli,telefonla uzun uzun konuşmamalı,yüksek sesle müzik dinlememeliyiz.Birbirimize saygılı bir şekilde hitap etmeliyiz,lütfen vb. sözleri çok kullanmalıyız.Söylediklerimize dikkat etmeliyiz,konuklara hoşgörülü davranmalıyız,tutumlu olmalıyız,önemli günleri unutmamalıyız.


  Eklenmiş Dosya
  Okunma: 1384 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -