Nikon D4 Fotoğraf Makinesi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Nikon D4 Fotoğraf Makinesi

 1. Nikon D4 profesyonel dijital SLR fotoğraf makinesi ; Sonunda resmi tanıtım da gerçekleşti, Nikon yeni modeli Nikon D4 DSLR profesyonel dijital fotoğraf makinesini duyurdu. Nikon'un daha önce kendini kanıtlamış D-SLR ürün yelpazesinin başarısı üzerine yapılandırılan yeni Nikon D4 dijital SLR fotoğraf makinesi günümüzün profesyonel multimedya fotoğrafçılarına hız ve hassasiyet anlamında yeni ufuklar ile benzersiz bir görüntü kalitesi, loş ışıkta yüksek performans ve FullHD video kayıt desteği sunacak şekilde tasarlanmış. Gelişmiş yeni fotoğraf çekim özelliklerine sahip olan Nikon D4 dijital SLR fotoğraf makinesinin Şubat 2012 tarihinden itibaren 5999.95 dolar fiyatla satışa sunulması planlanıyor.


  Nikon D4

  Nikon D4 digital SLR camera
  Nikon D4 dijital fotoğraf makinesinde bulunan yeni ve gelişmiş çekim özellikleri ve kullanışlı fonksiyonlar fotoğrafseverlere yüksek hız eşliğinde şaşırtıcı bir görüntü kalitesi sağlayarak hiçbir anın kaçırılmamasına olanak tanıyor. Nikon D4 DSLr fotoğraf makinesinde Nikon'a özgü 51 noktaya AF otomatik netleme sistemi daha da geliştirilerek saniyede 10 kare gibi yüksek bir seri çekim hızına ulaşması sağlanmış. Nikon'un yeni amiral gemisi Nikon D4 fotoğraf makinesi 16.2 megapiksel çözünürlüklü FX formatta CMOS görüntü sensörüne ve en son nesil EXPEED 3 görüntü işlemciye sahip. Nikon D4 yeni 91,000 piksel 3D Color Matrix poz ölçümleme ve ISO 100 ile ISO 204,800 ışık değerleriyle her türlü ışıklandırma ortamında mükemmel dijital fotoğraflar sunuyor. Nikon D4 DLSr fotoğraf makinesi HD-SLR video özellikleriyle zengin multimedya seçenekleri de sunuyor.

  Nikon D4


  Nikon D4 görüntü formatları
  Multimedya fotoğrafçıları açısından hızın büyük önem kazandığı günümüzde hareketli sahnelerin çekiminde milisaniyeler dahi çok değerli. 0.012 saniye gibi son derece kısa bir süre içinde çekime hazır hale gelen yeni Nikon D4 dijital SLR fotoğraf makinesi en yüksek çözünürlükte JPEG ve RAW formatta saniyede ve tam AF / AE destekli olarak 10 kare hızında çekim yapabiliyor. AF / AE kilitli olarak çekim yapıldığında seri çekim hızına saniyede 11 kareye çıkabiliyor.


  Nikon D4

  Nikon D4 otomatik netleme sistemi
  Nikon'un kendini kanıtlamış 51 noktaya AF otomatik odaklama sisteminin yeni nesli olan Gelişmiş Multi-Cam 3500 AF otomatik netleme sistemi ile Nikon D4 dijital fotoğraf makinesi tamamen özelleştirilebilen bu sistem sayesinde hızlı hareket eden nesnelerin keskin netlikte kaydedilmesine olanak tanıyor. Nikon D4 DSLR fotoğraf makinesinin merkezi olarak konumlandırılan 15 adet cross tip sensörü kontrast verisini dikey ve yatay olarak tespit edebiliyor.

  Nikon D4

  Nikon D4 Color Matrix pozlama sistemi
  Nikon D4 D-SLR fotoğraf makinesi 91,000 piksel RGB 3D Color Matrix pozlama sistemi aracılığıyla her bir sahneyi analiz ederek renk ve parlaklık gibi faktörleri değerlendirerek mükemmel bir hassasiyette ölçüm yapılmasına imkan veriyor. Ardından bu görüntü verileri işlenip D4 fotoğraf makinesinin mevcut veritabanı ile karşılaştırılarak gerçeğe sadık renk değerleri ve canlı görüntüler elde edilmesi sağlanıyor.

  Nikon D4

  Nikon D4 ve XQD bellek kartı desteği
  Nikon'un yeni amiral gemisi Nikon D4 dijital fotoğraf makinesi UDMA-7 CompactFlash hafıza kartının yanı sıra yeni XQD bellek kartlarını da destekliyor. Bu yeni kompakt ve dayanıklı bellek kartını destekleyen ilk profesyonel dijital fotoğraf makinesi olan Nikon D4 son derece hızlı veri yazma ve çekilen fotoğrafları süratle kaydetme performansı sunuyor.

  Nikon D4 Tanıtım Videosu

  Güncelleme : 2012-02-26
 2. 2012-01-21 #2
  Ülkemize 10.000$ Satışa Sunulması Bekleniyor. Mevle Çok Büyük Gelebilir ama Büyük bir talep Olacagına Eminim.

  Okunma: 1869 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -