Kızılay'ın Depremdeki Görevi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Kızılay'ın Depremdeki Görevi

 1. Kızılay deprem bölgelerinde, depremzedelerin ihtiyaçlarının hepsini karşılar. Gıda, tıbbi malzeme, konaklama, giyim vs. gibi ihtiyaçların tümünü Kızılay karşılamaktadır. Her depremde insanlara en büyük desteği Kızılay vermektedir.


  Kızılay ; savaş, deprem, sel baskını, yangın, salgın hastalık gibi felakete uğrayanlara yardım eder. Depremden, selden, yangından zarar görenlerin yardımına koşar. Felakete uğrayanların barınmaları için çadır, battaniye yiyecek, giyecek dağıtır. Yaralananların iyileşmeleri için geçici hastaneler kurar. Savaşta yaralanan askerlerin iyileşmeleri için çaba gösterir. Onlara her tür yardımda bulunur. Kızılay salgın hastalık durumlarında hastalara yardım eder. Aşevleri açar, aşevlerinde yoksul, kimsesiz, düşkün yurttaşlara yiyecek ve içecek verir.

  Kızılay'ın Depremdeki Görevi

  Yurt içinde ya da yurt dışında deprem, sel baskını, savaş olur olmaz Kızılay depolarını açar, felaket bölgesine çadır, battaniye, giyecek, yiyecek, kan ve ilaç gönderir. Bu yardımların dağıtımını sağlar. Kızılay ülke içinde ve ülke dışında yaptığı bu yardımları ; üyelerin ödentileri, yardımseverlerin bağışları ve öğrencilerin satın aldıkları Kızılay pullarından elde ettiği gelirlerle karşılar.


  Kızılay, hiç bir ayrım gözetmeksizin doğal yıkımlara uğrayanlara , savaş yaralılarına, düşkünlere, salgın hastalıklara yakalananlara, din, dil, ulus ayrımı yapmadan yardım elini uzatır. Kızılay gerektiğinde aynı amaçlı Kızılhaç, Kızılaslan, Güneş gibi yardım kuruluşları ile işbirliği yapar. Kızılay gençlik kampları, aşevleri, hastaneler, dispanserler, kan merkezleri gibi sağlık ve yardım kuruluşlarını çalıştırır.


  Türkiye Kızılay Derneği'nin beyaz zemin üstünde kırmızı aydan oluşan bir bayrağı vardır. Kızılay bayrağındaki beyaz renk yaralı askerlerin gömleklerini, kırmızı ay ise kan izlerini simgelemektedir.


 2. 2014-03-13 #2
  Kim yazdıysa çok teşekkür ederim

 3. 2017-05-21 #3
  ÇOK GÜZEL OLMUŞ YAZANIN ELİNE SAĞLIK BEĞENDİM MÜKEMMEL 10 ÜZERİNDEN 10 <3<3<3<3

  Okunma: 7747 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -