Tom ve Jerry Çizgifilm Karakterleri - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Tom ve Jerry Çizgifilm Karakterleri

 1. Tom ve Jerry
  Name:	Tom ve Jerry Karakterleri.jpg 
Views:	9047 
Size:	112,2 KB (Kilobyte) 
ID:	26412Tom, Mavi Rus kedisi cinsi, sevilen ve güvenilir bir ev kedisidir. Jerry, Tom ile aynı evi paylaşan küçük kahverengi bir faredir. Tom öfkeli, alıngan ve bir o kadar da sakar bir kedidir. Tom da en az Jerry kadar zekidir ama çok ağırdır. Jerry ise özgür, kurnaz, fırsatçı,akıllı bir faredir. Çok enerjik ve zekidir. Tom'dan daha kıvrak bir zekâya sahiptir. Jerry, Tom ile mücadelesinde genellikle galip gelirken, Tom ise çoğu zaman mağlubiyetten kurtulamaz. Buna rağmen yılmadan usanmadan Jerry'yi yakalama planlarına devam eder. Tom ya da Jerry filmlerde fazla konuşturulmamıştır. Ancak Tom bazı serilerde dişi kedilere şarkı söyleyebilmiştir. Tom'un şarkı söylerken aksanı ünlü Fransız oyuncu Charles Boyer'e benzetilmiştir.


  Bunun dışında karakterlerin özellikle Tom'un üzüldüğü ve çaresiz kaldığı zamanlarda konuştuğu görülür. Örneğin; II. Dünya Savaşı'nın propagandası olan Don't you believe it adlı slogan 1940'larda kullanıldı. Jerry ise yalnızca 1956'da yapılmış bir kısa filmde konuşturulmuştur. Bunun dışında her ikisinin de konuşturulduğu tek film 1943 yapımlı The Lonesome Mouse (Yalnız Fare)'dir.

  Diğer karakterler

  Filmlerde diğer karakterler Tom'un arkadaşları, köpekler, kuş, ördek, balık gibi Tom'un avlamayı hedefledikleri ve insanlardır. Filmlerde insanlar fazla görülmez, görüldüğü filmlerde ise (örn. The Cat Concerto) ana karakterlerin belirgin durması için gölge şeklinde veya kısmen gösterilir. Karakterlerin çoğu aslında bir iki seri için geçici olarak konmuş ancak izleyici tarafından kabul görünce devamlı karakterler haline gelmişlerdir.  Butch
  Name:	Tom ve Jerry Karakterleri Butch.jpg 
Views:	8011 
Size:	35,3 KB (Kilobyte) 
ID:	26413Butch, siyah beyaz renkte bir sokak kedisidir. Yemek, ev ve sevgili konusunda Tom ile çekişir ve bu yüzden Tom'un bir numaralı düşmanıdır. İlk olarak 1943'te Baby Puss adlı kısa filmle dahil olmuştur, kötü, uyuz ve çıkarcı bir kedi olarak seyircinin karşısına çıkar ve genelikle sokak çöplüğünde yaşar. 17 kısa filmde canlandırılmıştır (Bazı kısa filmlerde de Tom'un kafadarı olarak çıkmıştır).
  Toodles
  Name:	Tom ve Jerry Karakterleri.Toodles.JPG 
Views:	11179 
Size:	45,9 KB (Kilobyte) 
ID:	26414Tom ve Jerry filmlerinin çekici, güzel beyaz dişi kedi karakteridir. Tom'un ilgi duyduğu dişi kedidir. Butch ile Tom onu paylaşamazlar ve Tom genelde mağlup olan taraftır. Lana Turner'in Week-End at the Waldorf isimli filmde canlandırdığı Bunny Smith isimli karakterden esinlenerek yaratılmıştır. 4 kısa filmde canlandırılmıştır. Filmlerde hiç diyaloğa girmemiştir.


  Name:	Tom ve Jerry Karakterleri.Tuffy.jpg 
Views:	11193 
Size:	53,4 KB (Kilobyte) 
ID:	26415
  Tuffy ya da Nibbles, adlı karakter Tom ve Jerry filmlerinin bebek bezli yavru faresidir. İlk olarak 1946'da The Little Orphan isimli filmde ortaya çıkmıştır. Jerry'nin küçük kardeşidir. 13 kısa filmde yer almıştır. Eski İngilizce aksanıyla konuşturulmuştur.


  Spike ve Tyke

  Name:	Tom ve Jerry Karakterleri.Spike and tyke.jpg 
Views:	8078 
Size:	84,2 KB (Kilobyte) 
ID:	26416Spike, Tom ve Jerry filmlerinin İngiliz Buldoğu cinsi, kızgın ve saldırgan bekçi köpeğidir. Kedilerden hiç hoşlanmaz, fakat farelere sempati duyar. Tom'un bir çok konuda rakibidir. İlk kez 1942'de serilere katılmış ve 28 kısa filmde canlandırılmıştır. Filmde sık konuşan bir karakterdir seslendirmesini Daws Butler ve daha sonra Jimmy Durante yapmıştır.


  Tyke, Spike adlı köpeğin yavrusudur. Her ikisi de aynı tarihlerde seriye katılmışlardır. Daha sonra Spike ve Tyke adlı ayrı bir kısa filmde yer almışlardır. Tyke serilere 1946'da katılmış daha sonra babası Spike ile sadece kendi serüvenlerinin olduğu başka bir animasyonda yer almışlardır.


  Mammy Two Shoes
  Name:	Tom ve Jerry Karakterleri. Mammy twos hoes.jpg 
Views:	6444 
Size:	50,0 KB (Kilobyte) 
ID:	26417Mammy Two Shoes, siyahi Amerikalı, orta yaşlı bir ev hizmetçisidir. Tom ve Jerry filmlerinde yüzü görünmez (Sadece "Saturday evening puss" isimli kısa filmde yüzü gösterilmiştir). Tom'u süpürgeyle döver ve ona genellikle kötü davranır, fareden korktuğu zamanlar sandelyeye çıkar. Karakterin seslendirmesini Lillian Randolph yapmıştır. 19 kısa filmde canlandırması yapılmıştır.
  Quacker
  Name:	Tom ve Jerry Karakterleri. Quacker.JPG 
Views:	12270 
Size:	124,0 KB (Kilobyte) 
ID:	26418Quacker, Tom ve Jerry filmlerinde 1950 ile 1957 yılları arası canlandırılmış, sarı renk tüylü, turuncu gagalı ördek yavrusudur. Seslendirmesini Red Cofee adlı ses sanatçısı yapmıştır. Yedi adet kısa filmde canlandırılmıştır. Genelde annesinin kaybettiği, Jerry'nin ise onu Tom'un elinden kurtarmaya çalıştığı bir karakter olarak canlandırılmıştır. Bir bölümde de yanlışlıkla yumurtasının üstüne oturduğu için annesi olduğunu sanar ve Jerry onu Tom'un ellerinden kurtaramamıştır ama Tom onu yemek yerine ona sahip çıkmayı tercih etmiştir.


  Meathead (Et Kafa )
  Meathead, Tom ve Jerry filmlerine 1943 yılında katılmış, turuncu sokak kedisidir .Tom'un en güçlü rakibidir. Oynadığı bölümlerde Tom'u eşek sudan gelinceye kadar pataklar . 7 kısa filmde canlandırılmıştır (Bazı kısa filmde de Tom'un kafadarı olarak çıkmıştır).


 2. 2012-04-28 #2
  çok komik severek izlediğimiz çizgi filmlerin arasında

  Okunma: 8560 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -