Sünger Bob Kare Pantolon Kimdir? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Sünger Bob Kare Pantolon Kimdir?

 1. SüngerBob KareŞort, Nickelodeon kanalı için Stephen Hillenburg tarafından yaratılmış bir çizgi film.

  SüngerBob KareŞort, Nickelodeon adlı kanalda yayınlanan SüngerBob KareŞort adlı çizgi film-dizisinde ana karakterdir ve 14 Temmuz 1986 doğumludur. Özgün dilinde Tom Kenny tarafından seslendirilmektedir. Türkçe dublâjı Murat Prosçiler tarafından yapılmıştır.

  İsim: Sünger Bob Kare Sort.jpg
Görüntüleme: 51346
Büyüklük: 54,5 KB (Kilobyte)

  SüngerBob, bir ananasta evcil salyangozu Gary ile yaşayan bir deniz süngeridir. En sevdiği arkadaşı Patrick'tir. Sarı renklidir ve sünger özelliğinden dolayı kolayca su emebilmektedir. Kahverengi bir şort, gömlek, ayakkabı giyer ve kırmızı bir kıravat takar. Çok kahkaha attığından, insanları oyaladığından ve saçmalamalarından dolayı genellikle Bikini Kasabası sakinleri tarafından sevilmez. Özellikle Squidward adlı ahtapot komşusu, ondan rahatsızlık duyar. Patrick ile bir araya geldikleri zaman iyice sapıtırlar ve bu Squidward'ü çıldırtır.


  Paragöz ve cimri olan ve Yengeç Lokantası'nın sahibi olan Bay Yengeç'in en sevdiği çalışanıdır. Çalışmayı çok sever, hamburger yapar. Aynı anda on, belki de otuz hamburgeri yapıp köfteleri çevirebilir. İnsanlar SüngerBob'un yaptığı Yengeç Burgerlere bayılır. Plankton adı verilen plaankton, Yengeç Burger'in bu gizli formülünü kaçırmak için A'dan Z'ye kadar plânlar hazırlasa da, özellikle SüngerBob'un ânî alârmları sayesinde bunların hepsi suya düşmüştür.


  İsim: Sunger Bob Kare Sort.jpg
Görüntüleme: 45579
Büyüklük: 68,3 KB (Kilobyte)


  Kolayca kanan ve saf bir kişiliğe sahip olan SüngerBob, Plankton tarafından çoğu defa kandırılmış ve Bay Yengeç tarafından hep son anda kurtarılmıştır.

  İyiliksever biri olan SüngerBob, iyilerin ve iyiliğin dostu olan Deniz Kızı Adam ve Midye Oğlan'ın da en büyük hayranlarındandır. Onların başını çoğu kez belâya sokmuştur ve onları bunaltmıştır.

  Ayrıca Sandy adlı sincap bir dostu vardır. Sandy, yeryüzünden biliminsanlarınca gönderilen, içi su ile değil hava ile dolu olan ve yeşilliklerle dolu şekildeki cam bir kubbe içerisine dikmiş olduğu büyük ağaç evinde yaşar. SüngerBob, "karatay" olarak söylediği karate Sandy'den öğrenmiştir. Sandy için SüngerBob aslında tehlikelidir; çünkü SüngerBob çok keskin olan dişlere sahiptir. Bu dişler üzerinde bulunan astronot kıyafetine saplanırsa, Sandy havasız kalır ve ölür -ki zaten bir bölümde bu olmuştur; neyse ki ölmemiş, hemen yeryüzüne çıkmıştır.

  Bay Yengeç'in kızı olan Balina Pearl ile ilişkileri çok iyidir. Ona daima iyi davranır ve yardım eder. Pearl SüngerBob'u, SüngerBob da Pearl'ü çok sever. Pearl'ün şelâle gibi ağlamasını susturabilen genelde SüngerBob olur. Onun üzülmesini istemeyen Pearl, SüngerBob'la görünmekten bazen çekinir.

  SüngerBob, özellikle Patrick Yıldız ile DenizAnası Tarlası'na gider ve denizanalarını yakalayıp jölelerini sağar ve onları yeniden doğaya salar. Yapmayı en çok sevdiği ve istediği şeydir bu. Denizanalarını çok sever ve onlarla arası çok iyidir. Denizanaları onlara genelde kötülük yapmaz.

  Ayrıca Uçan Hollândalı adındaki hayalet de onu korkutur. Ancak SüngerBob bu duruma alışınca, ondan korkmamaya başlar. Bir bölümde SüngerBob, kimseyi korkutamayan Hollândalıya yardım etmiş ve ona korkutma dersleri vermiştir. Uçan Hollândalıya çok iyiliği dokunmuştur.

  SüngerBob, çok duygulu, iyiliksever, korkak biridir. Ağlaması ondan nefret eden Squidward de dâhil olmak üzere herkesin yüreklerini acıtır. O sebeple kolay ikna edebilme özelliğine sahiptir; ancak bunu bir koz olarak kullanmaz, ağlıyorsa gerçekten üzüldüğü için ağlar


  Güncelleme : 2017-06-23
  Okunma: 33008 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -