Ekranınızdaki görüntüyü video olarak kaydetmek ve video sitelerinde yayınlamak istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Sizlere bu işin en kolay ve bedava yolunu göstermeye çalışacağım.


Bir kaç dakika içinde ekranınızdaki görüntüyü kaydedip (Sesli de kaydedebilirsiniz) youtube veya benzeri bir sitede yayınlayacaksınız. Ve bu işlemi yaparken hiçbir programa ihtiyacınız olmayacak. Direk in ternet üzerinden kayıt işlemini yapacaksınız. Hazırsanız işleme başlayalım.

İlk olarak bize bu hizmeti sağlayan web sitesine giriş yapıyoruz.

Online video kayıt

Açılan sayfada sağ üst köşedeki "Start Recording" tuşuna basınız. Name:	online-video-record.jpg 
Views:	1440 
Size:	4,4 KB (Kilobyte) 
ID:	25800Yan tarafta görünen tuşa basacaksınız.Kısa süren bir yükleme işleminden sonra ekranınıza video kayıt aracı gelecek. Video kayıt aracı aşağıda gösterdiğim gibidir.

Name:	video-record-1.jpg 
Views:	1446 
Size:	16,0 KB (Kilobyte) 
ID:	25801
Video kayıt aracı

Araç kesikli çizgilerden oluşan, hemen altında kırmızı kayıt tuşu olan, hemen yanında mikrofon ve görüntü çözünürlük ayarı yapabileceğiniz bölümlerden oluşuyor.

Kesitli çizgilerden oluşan kare alan, görüntüye alacağınız alanı belirlemektedir. Köşelerden tutup bu alanı büyütüp küçültebilirsiniz.

Bu kayıt aracını ekranınızda sürükleyip, kayıt yapacağınız alana getirdikten sonra kayıt işlemine başlayacağınız.

Kayıt işlemini başlatmak için Alt+P tuşlarına basıyoruz. 3 ten geri sayıyor ve kayıt başlıyor.

Kaydı bitirmek için ekranda görünen "Done" tuşuna basıyorsunuz ve direk izleme ekranına geçiyorsunuz.

Ekran görüntüsü kaydetme işlemi
Kayıt izleme ekranı

Son olarak izleme ekranı karşınızda geliyor. Ekranın sağ tarafında video yükleme sitelelerinden birine direk videoyu gönderebilrisiniz. Video bilgisayarınza kaydetmek istiyorsanız "Save to Video File" tuşuna basınız. İşlem bu kadar. Hepinize kolay gelsin.