Atatürk'ün Dini İnancı Nedir? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Atatürk'ün Dini İnancı Nedir?

 1. Atatürk'ün Dini İnancı Nedir?


  Atatürk, Allah'a ve İslam'a inanan samimi bir dindardır. Pek çok sözünde ve tavrında bunu görebilmek mümkündür. Büyük Önder, birçok konuşmasında, samimi ve içten bir şekilde Allah'tan, İslam'dan ve Kuran'dan saygı ve bağlılıkla bahsetmiştir.

  Hz. Peygamberimizi övmüş ve Türk milletine, gerçek dine sarılmayı ve daha dindar olmayı tavsiye etmiştir.

  Atatürk, 7 Şubat 1923 tarihinde, Balıkesir'deki Paşa Camii'nde verdiği hutbede kendisini dinleyenlere İslam'ın yüceliğini şöyle açıklamıştır:

  "Ey millet, Allah birdir, şanı büyüktür. Allah'ın selameti, sevgisi üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri Allah tarafından insanlara dini gerçekleri duyurmaya memur ve elçi seçilmiştir. Bunun temel esası, hepimizce bilinmektedir ki, Yüce Kuran'daki anlamı açık olan ayetlerdir. İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. En mükemmel dindir. Çünkü dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor." (Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, cilt 2, S.93)
 2. 2013-06-21 #2
  her peygamberimizi öven müslüman ve ya dindar değikldir . ona bakarsanız peygamberimizin düşmanları dahi peygamberimizi över ve emanetlerini ona emanet ederdi. yani benim görüşüme göre atatürk müslüman değil tam tersi müslüman düşmanıdır. (ALLAHU EKBER)

 3. 2013-06-23 #3
  Alıntı:
  Misafir Nickli Üyeden Alıntı
  her peygamberimizi öven müslüman ve ya dindar değikldir . ona bakarsanız peygamberimizin düşmanları dahi peygamberimizi över ve emanetlerini ona emanet ederdi. yani benim görüşüme göre atatürk müslüman değil tam tersi müslüman düşmanıdır. (ALLAHU EKBER)
  lan mal sanane ki Atatürk ün dininden adam ölmüş gitmiş hesabını zaten kendisi verecek ancak biraz vicdanın olsun ölünce lazım olur ,sana yaşayacak kocaman bir Vatan bıraktığı için Atatürk e Müslüman düşmanıdır diye burada yazamazsın yazmak istiyosan da seni Hindistana temsilci olarak gönderem de orada biraz Müslüman düşmanlığı nasıl oluyor öğren geri dönebilirsen bize anlatırsın .

 4. 2014-03-15 #4
  Atatürk'ün inancını merak ettiğim için girdim buraya ama ne olursa olsun o büyük lider ve dini inancı özel hayatı hiç birimizi ilgilendirmez. Şuan bu topraklar bizimse onun sayesinde

 5. 2016-03-08 #5
  Biz Müslümanız Allahtan korkalım o adama Çok iftiralar atılıyor eş cinsel diyen bile oldu şimdi islam düşmanı diyorsunuz ama eğer değilse gıybet etmiş oluruz Atatürk farketti ki inanclı değil seni ne ilgilendirir Biz nasıl imanlı öleceğiz belli Değil daha sence İslam düşmanı olsaydı Çanakkalede Atatürkü şehitlerimiz çanakkkale cephesine alırmıydı yanlarınında şavaştırırmıydı komutan olarak başına geçirirmiydi.O adam cephede bizi yanlız bırakmadı Türkiyeden başka toprağımız yok Çanakkkale şavaşını kazandıktan sonra 1923 Türkiye Cumhuriteini kurup Bize büyük Devlet bıraktı sevmek zoruda değilsiniz hadi saygı duymayıda geçtik adamın arkasından konuşup gıybet etmeyelim.Önüne Gelen yobaz tarihçilerin kendi yazdığı kaynaklarına inanmayın.

  Okunma: 7755 - Yorum: 4 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -