Adım Adım Hayata (İpek Ongun) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Adım Adım Hayata (İpek Ongun)

1. Kitap Serra adında bir gencin günlüğü şeklinde düzenlenmiş. Kitapta Serra'nın yani Serra aracılığıyla gençlerin sorunlarını ele alıyor. Amaç, hayatta hem başarılı, hem de mutlu olmak...

Serra çalışmalarının sonucunda üniversitede istediği bölüm olan Bilkent'in dört yıllık Turizm Bölümünü kazanıyor .Arkadaşlarından Dilek, ODTÜ Mimarlık Bölümü'nü kazanıyor. İkisi de Ankara'da okuyacağı için birlikte ev tutmayı planlıyorlar.

Aylin; Boğaziçi Üniversitesini, Toprak; İstanbul Hukuk Fakültesini, Simten ve Burak; Marmara Üniversitesini kazanıyorlar. Sınıflarının en başarılı kızı olan Sıla ise hiçbir yeri kazanamıyor. Bu habere hepsi çok üzülüyorlar.

Kayıt işlemleri başlıyor. Serra ile Dilek Ankara'da ev tutmak istiyorlar, fakat aileleri yurtta kalmalarının daha iyi olacağını düşünüyorlar. Sonunda kızlar ailelerini ikna ediyor ve Ankara-Bahçelievler de iki katlı bir ev kiralıyorlar. Ailelerinin de yardımıyla evi düzenleyip yerleşiyorlar. Ve üniversiteye başlamak için hazırlıklara başlıyorlar.

Eklenmiş Dosya
  Okunma: 2617 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -