Victorious (VICTORiOUS şeklinde), Dan Schneider tarafından Nickelodeon için yapılan bir Amerikan televizyon sitkomu. Dizi şarkıcı olmaya hevesli olan, Victoria Justice'in canlandırdığı Tori Vega etrafında dönmektedir. Tori, Hollywood Arts adındaki bir sahne sanatları lisesine gitmektedir. Her gün saçma tuhaf durumlar içinde olan. Dizinin ilk gösterimi 27 Mart 2010'da yapılmıştır. .


Victorious'ın Ana Karakterleri:


Tori Vega (Victoria Justice) dizinin ana kahramanı. Okuldaki büyük vitrinde kız kardeşi Trina'nın yerini aldıktan sonra seçkin bir sanat okulu olan Hollywood Arts'a gitme şansı olur. Orada şarkı, oyun ve dans sanatlarında okuyacaktır. İlk gününde günü atlatmasına yardım eden iyi insanlarla tanışır ve Hollywood Arts'ın daha iyi olduğunu öğrenir.

André Harris (Leon Thomas III)
Tori'nin en iyi arkadaşı ve son derece yetenekli bir müzisyen ve şarkıcı/söz yazarı. O erkek Tori'dir. Diğer arkadaşları ne olursa ona gelir ve o her zaman onları dinlemeyi ve sorunlarına yardım etmeyi diler.

Jade West (Elizabeth Gillies)
Beck'in kız arkadaşı. Jade çoğu insana kötü davranır. Jade sıradışı şeyleri sever ya da onlarda nefret eder. Jade ve Tori'nin arkadaş olup olmadığı bilinmemektedir, Tori Beck'i öptükten sonra Jade zaman zaman Tori'ye arkadaşlık gösterir.

Robbie Shapiro (Matt Bennett)
Hollywood Arts'ın utangaç, sakar inek öğrenci. Robbie usta bir vantriloktur ve bu becerisini çoğunlukla duygularını dışa vurmada kullanır.

Victorious Dizisi


İlk sezonun çekimleri 5 Ekim 2009'da başladı ve 14 Nisan 2010'da sona erdi. Dizinin ilk sezonu için 20 bölüm yapılmıştır. Dizi ikinci sezona uzatıldı çekimlerine 25 Ekim 2010'da başlanmış ve 23 Şubat 2011'de bitmiştir.