Dini Öğrenmenin Önemi Nedir Kısaca - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Dini Öğrenmenin Önemi Nedir Kısaca

 1. İnsan kendine, "Ben kimim? Bu dünyaya niçin geldim? Bu dünyada ne yapmalıyım?" gibi sorular sorar. Bu ve benzeri soruların doğru cevabını din verir.

  Dini Öğrenmenin Önemi Nedir Kısaca

  İnsan, aklıyla Allah'ın varlığını ve birliğini bulabilir; ancak, Allah'ın özelliklerini, ona nasıl ibadet edeceğini bulamaz. İşte din bu noktada insana yardım eder. Ona Allah'ı tanıtır, nasıl ve ne zaman ibadet edeceğini öğretir.


  Din insanın Allah'a, kendisine, ailesine ve toplumuna karşı olan sorumluluklarını öğretir.

  Din bizi iyiye, doğruya ve güzele yönlendirir. Kötü, yanlış ve çirkin olan davranışlardan kaçınmamızı sağlar. Dini öğrenerek davranışlarımızı daha da güzelleştirebiliriz.Böylece hem insanların hem de Allah'ın sevgisini kazanırız. Ayrıca yanlış bilgilerden uzaklaşır, bilinçli davranışlarda bulunuruz. Dini öğrenerek çevremizde duyduğumuz dinî sözcük ve cümleleri daha iyi anlayabiliriz. Dinî sözcük ve ifadeleri bilerek kullanırız. Bu nedenle dini öğrenmek önemlidir, Bizler de dinimizi öğrenmeye çalışmalıyız.

  Güncelleme : 2017-12-18
 2. 2011-10-12 #2
  çok güzel bir konu aydınlattığın için teşekkürler...

Konu Etiketleri

dini öğrenmenin faydaları kısaca, dini öğrenmenin faydalarını yazınız, Dini Öğrenmenin Önemi Madde Madde, Dini Öğrenmenin Önemi Nedir Anlatınız, sizce dini öğrenmenin önemi nedir kısaca

  Okunma: 1832 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -