Vazgeçilmezlerimiz arasında olan photoshop'u tam olarak öğrenmek çok zor bir iştir. Çünkü photoshop çok geniş bir programdır. Sadece menüleri bilmek, uygulamayı kullanmayı öğrenmek çok işe yaramamaktadır. photoshop'u tam anlamıyla kullanabilmek için hayal dünyanızı da kullanabilmeniz gerekmektedir.


Teknik açıdan photoshop'u öğrenebilmeniz için internette çok fazla bilgi vardır. Bunun yanında gerekli olan photoshop materyallerini aşağıdaki linklerden bulabilirsiniz.

Not: Kaynakların büyük bir kısmı ingilizcedir.


İnternetten photoshop programını öğrenmek artık çok kolay. Bir çok blog yazarı sadece photoshop'da yaptıklarını okuyucularıyla paylaşmakta ve diğer profesyonel web sitelerine referans göstermekte. Yeni başlayanlardan profesyonellere kadar herkes bu derslerden photoshop'u kolayca öğrenebilir.

128 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım

Üstelik sadece yazı ile de değil, genellikle resimle ve bazen de video ile hazırlanmış çok detaylı dersler bulabiliriz. Uzun zamandır bende bu dersleri araştırıyor ve tüm gezdiğim siteleri not alıyordum. Deneme şansı bulduğum derslerdeki ayrıntılara şaşırdım doğrusu. Her bir detay tek tek anlatılmıştı. Bu şartlarda photoshop'u öğrenmek çok da zor olmuyor. Her gün bir ders bitirirsem iki üç ay içinde iyi bir photoshop kullanıcısı olabilirim diye düşünüyor insan.

Bu dersleri bir listede birleştirince ortaya devasa bir koleksiyon çıktı. Genelde profesyonel blog yazarlarının yazdığı derslerin toplamı 3500'ü geçti. Sanırım bu hepimize güzel bir kaynak oldu...

129 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım

130 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım

131 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım

132 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım

133 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım

134 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım

135 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım

136 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım

137 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım

138 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım

139 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım

140 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım

16 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım

141 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım

142 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım

143 - Photoshop Dersleri Resimli Anlatım