Doğal Dezenfektan :
Lavanta, greyfurt , kekik ve limon yağı ya da okaliptus, tarçın ve karanfil yağı karışımını kahverengi cam bir şişe içine koyup mutfak ya da lavabo borusuna yakın bir yerde bulundurun. Bir yüzeyi temizlemeye başlamadan önce, ıslak bir beze birkaç damla damlatın.


Hızlı temizleyici :
1 yemek kaşığı soda ya da boraks tozunu 1 yemek kaşığı kaolin ya da doğal talkla karıştırın. Bitkisel yağlardan birkaç damla damlatıp plastik bir kaba koyun. Kabı çalkalayıp yağların karışıma nufüz edebilmesi için 24 saat bekletin. Ertesi gün bu karışımı halıya püskürtüp 10 dakika bekleyin, ardından elektrik süpürgesi ile vakumlayın.

Ferahlatıcı Oda Spreyi :
Bitkiler için kullanılan bir püskürtecin içine su doldurun. Suya 5 damla çay ve 5 damla lavanta ya da 5 damla ardıç ve limon yağı damlatın. Bu spreyi halılara, mobilya ve perdelere sıkabilirsiniz.

Bitkisel Yağların Kullanımı :

*Enerji ve motivasyon için; oturma odalarında, yemek odalarında, oyun ve hobi odalarında, hol ve merdivenlerde, zencefil, biberiye, lavanta, nane, tarçın ve adaçayı kullanın.

*Sıcaklık ve güvenlik duygusu için; oturma ve yatak odalarında, adaçayı, lavanta ve mandalina kullanın.

*Ferahlık ve hafiflik duygusu için; oturma odaların, çalışma odalarında, mutfaklarda ve atölyelerde, sandalağacı, limon, biberiye ve tropikal gülodunu kullanın.

*Romantik duygular uyandırmak için; yatak odası, oturma odası ve banyoda yasemin, sardunya ve sandalağacı kullanın.

*Zihinsel canlılık için; çalışma odalarında ve atölyelerde, greyfurt, limon, kakule, kafur ve fesleğen kullanın.

*Denge ve yenilenme duygusu için; oturma odası ve yatak odasında, portakal çiçeği, sardunya, gül, limon kullanın.

*Dinlenmek ve uyuyabilmek için; yatak odalarında, banyolarda ya da dinlenme köşelerinde, sandalağacı, sarı apatya, sardunya, gül ve portakal kullanın.

*Temizlik ve yalınlık duygusu uyandırmak için; mutfaklarda, kilerde, dinlenme odalarında, çay fidanı, lavanta, kekik, okaliptus, biberiye, limon, ardıç ve çam kullanın.

*Huzur ve güven duygusu uyandırmak için; her oda ve köşede sandalağacı lavanta, sedir ağacı kullanın.

*Haşereleri engellemek için; bütün odalarda, avlularda, çekmece ve dolaplarda, lavanta, ağaçkavunu, kekik, nane, limon, fesleğen ver tarçın kullanın.