Sağlıklı Çabuk Tırnak Uzatma Yolları Nelerdir? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Sağlıklı Çabuk Tırnak Uzatma Yolları Nelerdir?

 1. Tırnaklarınızın hatta saçlarınızın çabuk uzamasını sağlayan birçok ürün var. Bunlardan birini veya öenerdiğimiz doğal ve pratik bir yöntemleri tercih edebilirsiniz.

  Limonu deneyin!
  Yarım limonun içine parmaklarınızı, tırnaklarınız içinde kalacak şekilde yerleştirin. Birkaç dakika bekleyin. Limondaki doğal asit tırnaklarınızı beyazlaştırır.

  Sağlıklı çabuk tırnak uzatma yolları nelerdir?


  Oksiyenli su beyazlaştırır
  Yarı yarıya oksijenli su ile sukonulmuş bir kapta, tırnaklarınızı sabunla yıkayın. Tüm tırnaklarınızı yıkadıktan sonra durulayın
  ve sonra bir losyon sürün.

  Diş parlatıcılar işe yarar
  Dişlerinizi için kullandığınız parlatıcı ve beyazlaştırı ürünler tırnaklarınızda da işe yeriyor. Tırnaklarınızı dişlerinizi parlatan ve beyazlatan macunlarla yıkayın. Tırnaklarınızın tertemiz ve parlak olduğunu göreceksiniz.

  Tırnaklarınızı fırçalayın
  Beyaz tırnaklar için oksijenli su ve suda bekletilmiş fırçayı deneyin. Islak fırçayı tırnaklarınızın temiz olduğunu görünceye kadar tırnaklarınıza sürtün. Daha sonra ellerinizi yiice durulayın ve losyon sürün.

  Pratik çözüm diş fırçası!
  'Diş macunu ve fırça ile temizlik olur mu' demeyin, bir kez deneyin. Bir diş fırçası alın ve beyazlatıcı diş macunu sürerek tırnaklarınızı fırçalayın. Temizlendiğine emin odluktan sonra ellerinizi durulayın ve nemlendirici bir losyon sürün.

  Hem temiz hem uzun tırnaklar
  Bütün bu uygulamalar hem tırnaklarınızın parlak, sağlıklı ve temiz olmasını hem de çabuk uzamasını sağlayacak.


  Tırnak Törpülemek ;

  ben kendimden örnek vereyim 1200 numara zımpara kullanıyorum.. zaten işi bilenler kesinlikle standart bi tırnak törpüsü kullanmaz.


  TIRNAKLARI BESLEMEK (yukarıdaki ilk konuya istinaden );

  Tırnaklarımız iki bölümden oluşur. Bu iki bölüm birbirinden renk olarak ayrılır. Koyu renkli bölüm tamamen ölü hücrelerden oluşur. Bu bölüme yapacağınız hiçbir müdahale tırnağın beslenmesinde bir rol oynamaz. Açık renkli bölüm ise yarı canlı bölüm olarak adlandırılır. Tırnaklar uzama evresini son olarak burada tamamlar ve tamamen cansızlaşarak koyu renk alırlar. Daha sonra alttan gelen yeni açık renk doku tırnak olmak üzere gelir. Tırnağınızı beslemek istiyorsanız yapacağınız müdahaleleri bu açık renk yerlere ve özellikle tırnak köklerine yapmanız daha faydalı olacaktır.

  Tırnak sertleştirici cilamsı malzemelerin tırnakları daha çabuk kırmasının nedeni tırnağın beslendiği yerlerin havasız kalması yüzünden oluşur. Ayrıca bu maddelerin içinde bulunan bazı bileşenler tırnağın yapısına zarar verir.

  Güncelleme : 2018-10-16
 2. 2012-08-30 #2
  Slm arkadasşlaerr siz hayatınızda upuzun tırnak gördünüzmü?

 3. 2012-09-05 #3
  saçlamalıyorsunuz benim tırnaklarım kırılıyor onun için ne yapayım onu anladın

  Okunma: 12579 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -