Facebook Hesap Yedekleme

Sosyal medyanın devi Facebook artık hayatımızın bir parçası durumunda. Ona bakmadan rahat olamıyoruz, Facebook'ta bir paylaşım yaptığımızda mutlu oluyoruz, beğendiğimiz fotoğrafları albümlerimize ekleyerek hayatımızı Facebook'a kaydediyoruz.

Peki Facebook üzerinde paylaştığımız fotoğrafları, duvar yazılarını ve arkadaş listemizi bilgisayarımıza kaydedemez miyiz? Tabii ki kaydedebiliriz, hem de hiç bir yazılıma ihtiyaç duymadan.


Name:	bilgiindir.jpg 
Views:	2622 
Size:	15,0 KB (Kilobyte) 
ID:	23060Facebook'ta bulunan dahili yedekleme özelliği ile yapabileceğiniz bu işlem oldukça basit. Eminiz ki birçoğunuz da bu özellikten haberdardır. Fakat bu yedekleme özelliğini bilmeyen, bu işlerle pek uğraşmamış kullanıcıların da bulunduğuna eminiz ve bu yüzden bu minik bilgiyi sizlerle paylaşmak istedik.


Önce Facebook ana sayfasının sağ üst kısmındaki Hesap butonuna tıklayıp Hesap Ayarlarına girin.

Name:	hesap.jpg 
Views:	3032 
Size:	18,5 KB (Kilobyte) 
ID:	23061


Karşınıza çıkan menünün sol alt kısmında bulunan 'Facebook verilerinin kopyasını indir' linkine tıklayın.

Name:	verileri-indir.jpg 
Views:	3035 
Size:	16,8 KB (Kilobyte) 
ID:	23062


Linke tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda arşivi indirmeniz için bir buton çıkacak. Ortadaki kocaman butona tıklayıp arşivinizi indirmek istediğinizde Facebook sizden hesap şifrenizi girmenizi isteyecek.

Şifrenizi girip onayladığınızda Facebook arşivinizi hazırlamaya başlayacak ve arşiv indirilmeye hazır olduğunda bir bilgi maili ile size bildirimde bulunacak.

Arşiv hazır bilgisini aldıktan sonra aynı ekranda şifrenizi yeniden girip profil yedeğinizi bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Name:	arsiv-hazir.jpg 
Views:	2864 
Size:	23,7 KB (Kilobyte) 
ID:	23063