Balık etli, uzun, ince veya minyon... Siz, hangi vücut tipine sahipsiniz? Peki kusurlarınızı gizlemek için uygulamanız gereken ipuçlarını biliyor musunuz?

Eğer vücut tipinize göre önerilen moda ipuçlarını dikkate alırsanız, tıpkı her gün ekranlarda izlediğimiz ünlü yüzler gibi eksilerinizi artıya çevirebilirsiniz.İsim:  121207_Beyonce_400x4001.jpg
Görüntüleme: 2272
Büyüklük:  41,0 KB (Kilobyte)Unutmayın, kendiyle barışık olan herkes için mükemmel görünmek çok kolay!

Onları fark etmemek mümkün değil!

Her şeyi deneyebilme şansına sahip bu kadınlar, zayıf ve uzun boylu olmalarının avantajlarını sonuna kadar kullanırlar. Nicole Kidman ve Gywenth Paltrow un Hollywood un başarılı olduğu kadar da en şık kadınları arasında yer almalarının ardında yatan belki de en önemli sır bu. Bu tipteki kadınlar için tek handikap, seksi imajından biraz uzak olmaları.

ünlü yüzler: Tuğçe Kazaz, Cansu Dere, Demet şener, Gülse Birsel

ipuçları:

Seksi: Dar bir pantolon ve ceket onları seksi gösterir. ideal bir görünüm için önerimiz geniş kesimli ve düşük belli pantolonlar.

Vurgulayan detaylar: Dekolte kıyafetler onların daha kadınsı görünmelerini sağlar. tıpkı yüksek topuklu şık ayakkabılar gibi...

Sıradışı kumaşlar: Farklı dokular ve desenli kumaşlar uzun boyluları daha enerjik ve ilgi çekici kılar.

Dişi ve doğal bir makyaj: Onlar için vazgeçilmez. Erkeklerin bakışlarını kendilerine yöneltmek için en doğru seçim.

Aksesuvar: Her zaman. Sezon modasını yansıtan şapkalar, çantalar, kolye ve kemerler...

Tabu: Olduklarından fazla genç görünme çabasına girmeden, kadınsı detaylara ağırlık verebilirler. Tüm cesur detaylarları kullanabilirler.

Doğru adresler: ipekyol, Zara, Mango

Bu ölçülerde de şık olmak mümkün!
Bundan 50 yıl önce, yapılan araştırmalarda kadınların beden ölçüleri ortalama 40 olarak açıklanırken bugün bu ölçü 42 civarında. Olsun, televizyonlarda ve moda dergilerinde dayatılan kusursuz görünümün aksine bugün kendisiyle barışık olup, doğru seçimler yapan her kadın çok şık ve çekici görünebilir.


İsim:  moda43.jpg
Görüntüleme: 1228
Büyüklük:  61,0 KB (Kilobyte)


ünlü yüzler: Zerrin özer, Işın Karaca

ipuçları:
Dişi görünmek: çarpıcı bir dekolteye ne dersiniz? V yaka bir bluz veya ceketle bu etkiyi yakalamanız mümkün.

Koyu tonlar: Haki ve kahve tonları gibi birbiriyle uyumlu renkler vücudu daha zayıf, tek renk kıyafetler boyu uzun gösterir.

Sıradışı: Sezon modasına uygun, koyu renk, baskılı ve desenli giysiler sizi hem trendy hem de zayıf gösterir. Asimetrik kesimler bakışları sadece giydiğiniz kıyafete değil, size de çevirmek için ideal.

Yüksek topuklar: Giyim tarzınıza uygun yüksek topuklu bir ayakkabıboyu uzun gösterir.

Kesimler ve kumaşlar: Konu vücudu sarmaksa kumaşların niteliği çok önemli. Hafif, lycralı materyaller; bazen yerine göre, ipek, şifonla yaratılan piliseli kesimler bluz ve elbise olarak son derece ideal.

Doğru adresler: 42+ Giyim, Marina Rinaldi, Faik Sönmez, Foli

Bu kadınlar her zaman gözde!

Daha düne kadar 90-60-90 olarak verilen ideal vücut ölçüleri, bugün bu rakamların biraz üzerinde seyrediyor olmalı ki, herkes estetik uzmanlarının kapısını aşındırıp Jennifer Lopez in vücuduna sahip olabilmek için gün sayıyor. Neyse ki Türk kadının böyle bir derdi yok. çünkü bizler, genele bakıldığında bu ölçülere uygun bir yapıya sahip olduğumuzu gösteriyoruz. Ayrıca erkeklerin €˜etine dolgun diye tabir edilen bu ölçüler için ölüp bittiklerini hemen belirtmekte fayda var. Onlar, bu tip ölçülere sahip kadınları son derece seksi buluyor.

ünlü yüzler: Seray Sever, Pınar Altuğ, şebnem Dönmez, Deniz Seki.

ipuçları:

Lycra lı materyaller: Vücut hatlarını ortaya çıkaran ama vücuda yapışmayan kumaşlarla hatları ortaya çıkarmak.

Rafine kesimler ve sıradışı derin yırtmaçlar: Elbise ve bluzlarda bakışları vücudun en güzel yerine yönlendirecek kesim detayları ve özellikle eteklerde bacakları ön plana çıkaran derin yırtmaçlarla seksi görünebilirler.

Düşük belli pantolonlar: Doğru bir seçim. özellikle jean lerin arka ceplerinin çok küçük olmaması, poponun üzerinde değil de daha aşağıda olması ideal.

Seksi görünmek: Bu tip kadınların seksi görünmek adına fazla bir şey yapmalarına gerek yok. Sadece bunu fazla dekolteyle aşırı derecede vurgulamak biraz itici olabilir.