İstanbul'un Altınları (Atv tv) - İstanbul'un Altınları Dizisi Oyuncu Kadrosu - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

İstanbul'un Altınları (Atv tv) - İstanbul'un Altınları Dizisi Oyuncu Kadrosu

 1. İstanbul'un Altınları Oyuncu Kadrosu


  Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Salih Kalyon, Defne Yalnız, Gürgen Öz, Funda Eryiğit, Nadir Sarıbacak, Taner Ölmez, Pınar Göktaş, Ani İpekkaya


  Senaryo : Haluk Özenç Yönetmen : Yonca Güzelpınar Yapımcı : Calinos

  Genel Hikaye

  Altın Apartmanı'nın eğlenceli ve komik sakinleri…

  Reşat Altın rolüyle izleyeceğimiz Haluk Bilginer, Altın ailesini ve apartmanını komşulardan korumaya çalışırken; annesi Saadet, yeni komşularıyla çok iyi anlaşacak ve çatışmaların ortasında bir barış köprüsü olacak. Reşat Altın, özellikle erkeklerden nefret ettiği için kendini kadın haklarına adamış opera sanatçısı üst komşusu İsmet (Demet Akbağ)'e karşı hislerini başlangıçta anlamlandıramayacak.


  Demet Akbağ (İsmet Azmarazlı), Reşat Altın'ın kurduğu bütün düzeni yıkmak üzere apartmana yerleşen ve onun bütün dengesini altüst eden, Avrupa'da eğitim görmüş ve 15 senede 5 koca eskitmiş bir operacı... Demet Akbağ, uzun bir aradan sonra televizyon seyircisiyle buluşacağı İsmet Azmarazlı karakteri ile yine çok güldürecek, dillere pelesenk olacak sözleriyle çok eğlendirecek.


  Güncelleme : 2018-10-21
 2. 2011-08-08 #2
  İstanbul'un Altınları Dizisi 1. Bölüm Özeti
  Reşat Altın (Haluk Bilginer), karısını onbeş yıl önce kaybetmiş, üzerine tek gül koklamamış, biricik kızı da onaylamadığı bir adamla evlenip gidince annesiyle yaşamak zorunda kalmış eski bir İstanbul beyefendisidir. Hayatını eski karısının hayalini, ve eski İstanbul'u yaşatmaya adamış Reşat, maddi sıkıntı çeken kızının ve damadının, evine yerleşmesine razı olur. Asi damadından çektiği yetmezmiş gibi, karşı dairesine taşınan Kayseri'li Ahmet ve Emine de Reşat'ın dengesini iyice bozar. Ancak asıl büyük sıkıntısı, üst kata taşınan, İtalya'da opera okumuş ve yirmibeş sene içinde beş koca eskitmiş soprano İsmet Azmarazlı (Demet Akbağ) olacaktır. Reşat, bundan böyle "modern" damadına karşı "klasik"i, Anadolu'lu komşularına karşı İstanbul'u, ve erkek düşmanı İsmet'e karşı hemcinslerini, savunmak zorunda kalacaktır.

  Okunma: 1408 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -