UCLan bir kez daha en modern Kuzey Batı üniversitesi olarak adlandırıldı
The Times, lig tablosunu yayınlıyor
• Misafirperverlik, Boş Vakit, Eğlence ve Turizm, BK'da (Birleşik Krallık) 3. sırada
• Genel mühendislik, BK'da 12. sırada
• Komünikasyon ve Medya Araştırmaları, BK'da 19. sırada
• Sosyal politika, BK'da 19. sırada

The Times 2012 İyi Üniversite Kılavuzu, üst üste beşinci yıl da University of Central Lancashire'ın (UCLan) Kuzeybatı'daki en modern Üniversite statüsünü onayladı.
UCLan, 116 Ingiltere üniversitesi arasındaki sırasını 69.luktan 61.liğe yükseltti ve Birleşik Krallık'daki en iyi on modern üniversite listesine girdi.
Misafirperverlik, Boş Vakit, Eğlence ve Turizm kursları, Genel Mühendislik, İletişim ve Medya Araştırmaları ve Sosyal Politika, UK'nin en iyi 20 listesinde derece kaydetti.

Üniversite, yeni tablonun belirli kilit alanlarında özellikle iyi puan aldı. Öğrenci memnuniyeti genelinde 37. sırada olan üniversite, 2011'deki konumuna göre dokuz sıra yükselerek modern üniversiteler arasında 8. sıraya ve bu sebeple Kuzeybatı üniversiteleri arasında 3. sıraya yükseldi.


"Geçen seneki QS Dünya Sıralaması'na girdiğimizde, sadece diğer 52 BK Üniversitesi'ne katılmıştık ve bu seneki lig tablosu, BK tablolarında yükseldikçe devam eden gelişmemizi göstermektedir."

Araştırma kalitesi kategorisi içinde Üniversite, yedi sıra yükselerek 77.likten 70.liğe yerleşti.

(Ekip üzerine öğrenci başına harcamaları, kütüphane ve bilgi işleme tesisleri ile öğrenci tesisleri üzerine harcamayı ölçen) harcanan hizmet bakımından UCLan, genel içinde 29. sıraya çıktı.

UCLan'ın Rektör Yardımcısı Vekili Profesör Dave Phoenix şunları söyledi: "Bu tablo bir kez daha, UCLan'ın, beş yıldır olduğu gibi, yine Kuzeybatı'nın önde gelen Üniversiteleri'nden biri olduğunu doğrulamaktadır. Geçen seneki QS Dünya Sıralaması'na girdiğimizde, sadece diğer 52 BK Üniversitesi'ne katılmıştık ve bu seneki lig tablosu, BK tablolarında yükseldikçe devam eden gelişmemizi göstermektedir. Bu en güncel tablo, yüksek derecede uygulanan, araştırma haberli çevre içerisinde UCLan öğrencileri için genel deneyimimizi sürekli olarak geliştirme amacımızı takip etmektedir."

"Yeni 15 milyon paundluk kapalı spor merkezimiz tamamlanmak üzere ve yeni açılan multi-milyon paundluk modern adli tıp binamız, eğitim hükmümüzün kalitesini daha da güçlendirecektir."
UCLan, 2012 Tam Üniversite Kılavuzu ve Guardian gazetesinin 2012 Üniversite Kılavuzu'nda Kuzeybatı'daki en modern üniversite olarak adlandırılmıştır.