Vücut Şeklinize Göre Kıyafet Seçimi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Vücut Şeklinize Göre Kıyafet Seçimi

 1. Vücut şeklinize yakışan tarz hangisi?
  Her gün ayna karşısına geçip, ne giyeceğinize karar veremiyor musunuz? Vücut şeklinize en uygun giysilerin hangileri olduğunu biliyor musunuz?

  İster toplu, ister hamile, ister minyon olun, size uygun bir stil mutlaka var. İşte farklı vücut şekillerine uygun giyim önerileri...

  Kıvrımlı bir vücuda sahipseniz...
  Toplu kadınlar genellikle bol giysiler ve gösterişsiz renklerle vücutlarını saklamak eğilimindedir. Ancak bunun yerine üzerinize oturan, göğüs ve kalçalarınızı saran giysileri tercih etmekte fayda var. Vücudunuz kıvrımlıysa, sezonun trendleri tam size göre.

  Özellikle de 50'lerin tarzındaki geniş etekler ve üzerinize oturan üstler. Vücudunuzun beğendiğiniz yanlarını öne çıkarmak için aksesusarlardan da yararlanabilirsiniz. Mesela dikkati ince belinize çekmek için, kontrast renklerde şık bir kemeri, gözden kaçmayacak parlak ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Unutmayın, bol kesimli giysiler sizi daha da hımbıl gösterir. Üzerinize oturan tok kumaşlar daha şık durur.


  Mutlaka bulunması gerekenler:
  -Poponuzu kaldırıp, bacaklarınızı uzun gösterecek size uygun yapılmış bir pantalon
  -Uzerinize oturan bir palto
  -Korse şeklindeki üstler. Belinizi de ortaya çıkarmada birebirdir.
  -Rahat, yüksek topuklu bir ayakkabı, hem uzun gösterir, hem de yürürken salınmanızı sağlar.
  -50'lerin seksi havasını yakalamak için V yaka ince bir kazak
  -Vücudunuza oturan ve düz inen bir etek.

  Vücudunuz uzun ve inceyse...
  Bu vücut tipine sahip kadınlar hemen her şeyi giyebilirler. Üstte taşınması zor pek çok trend, bu vücut tipinde harika durur. Bu nedenle maceracı olup, değişik kombinasyonları rahatlıkla deneyebilirsiniz. Mesela sezonun dar jeanleri, aşırı cafcaflı baskılar ve üste yapışan jarse elbiseleri tam size göre. Peki nelerden kaçınmanız gerekiyor? Eğer göğsünüz küçükse, düşük kesimli üstlerden uzak duruyorsunuz. Ayrıca baldır hizasında biten kısa paçalı pantalonlar ve dirseğin biraz altında biten kol boyuna da dikkar. Bunlar çok kısaymışsınız gibi bir etki yaratabilir.

  Mutlaka bulunması gerekenler: -Dar pantalonlar. Bunları topuklular, ya da babetlerle giyin.
  -İnce ve üzerinize yapışan uzun elbiseler
  -Uzun olan gövde boyunu daha kısa göstermek için yatay çizgili üstler
  -Yüksek topuklu çizmeler
  -Jean veya şık pantalonlarla giyebileceğiniz jarse üstler
  -Kemerli bir trençkot

  Minyonsanız...
  Bu tip bir vücuda sahip olanlar için en önemli şey, giysilerinizin üzerinize oturmasıdır. Tek renk giyinmek ve koyu renkleri seçmek modern bir görünüm ve bütünlük sağlar. Minyonlara en çok kısa etekler yakışır. Bu nedenle bacakları ortaya çıkarmanın zamanı. Uygun çoraplar ve ayakkabılar boyunuzun da daha uzun görünmesini sağlar. Farklı renk ve tarzları birarada kullanmak dikkati böleceğinden, sade modeller, tepeden tırnağa tek bir renk kullanımı ihtiyacınız olan bütünlüğü sağlar.

  Mutlaka bulunması gerekenler:
  -Diz üzeri etekler
  -Üzerinize oturan kazaklar
  -Pantalonlarla giymek üzere az topuklu botlar
  -Üzerinize uygun boru paça pantalonlar. Daha uzun görünmenizi de sağlarlar.
  -Diz hizasında biten paltolar
  İnce bantlı açık ayakkabılarla giyeceğeniz ince, diz üstü 20'li ve 30'lu yılları hatırlatan elbiseler

  Armut modeli...
  Armut olarak tanımlanan vücut şekli, gerek Beyoncé, gerekse Jennifer Lopez sayesinde beğeni toplayan bir vücut tipi ve üstü ince ama basen ve poposu olan kadınları tarif etmekte kullanılıyor. Armut vücut şekline sahipseniz, kabarık eteklerden ziyade, üzerinize oturan ve düz inen etekleri tercih edin, özellikle çok yüksek topuklu çizme ve ayakkabılarla. Göğsünüzü ortaya çıkarmak için korse tipi üstler, oturuk ceketler veya önü açık bırakılmış bir bluzun içine giyeceğiniz balkonet tarzı sütyenler giyebilirsiniz. Evaze eteklerle boyundan bağlı elbiseler, yaz akşamları ve düğün gibi olaylar için yerinde bir seçim olacaktır. Ama fazla parıltılı kumaşlardan uzak durmakta fayda var, zira bunlara ışığı yansıtarak kıvrımlarınıza fazladan dikkat çeker.

  Mutlaka bulunması gerekenler: -Boru paça pantalonlar harika durur ama bel kısmında esneme yapıp açılmamasına dikkat edin.
  -Alt ve üst dengesini sağlamak için göğüslerinizi kaldıran balkonet tarzı sütyenler
  -Koyu renk bir etek ki bunu her şeyle giyebilirsiniz.
  -Anvelop elbiseler. Her beden üst ve altlar için uygun.
  -Gene geniş kalçalarla dar üstleri dengelemek için çizgili üstler
  -Sizi ince gösterecek ince çizgili bir takım.

  Hamileyseniz
  ...
  Hamileyseniz, bol tünik ve elbiselerin altına saklanmyın. İyice açılıp saçılın da demiyoruz ama karnınızın şişkinliğini hafifçe belli eden giysiler şık duracaktır. Çapraz kesimler ve anvelop elbiseler gece giymek için uygundur. Ayrıca hamileliğin ileri safhalarında da giyilebilirler. Kısa üstlere fazla yanaşmayın. Bunun yerine karnınızı kapatacak ama saklmayacak uzunca üstleri tercih edin. Vücudunuza oturan bir şeyler giydiğinizde de, açık yakalı üstler giymeyin.

  Mutlaka bulunması gerekenler:

  -Esnek kumaştan kazak tarzı bir elbise
  -Hamileler için hazırlanmış kotlardan. İki tane edinseniz fena olmaz.
  -Anvelop üst ve elbiseler
  -Pijamayı andıran bol paçalı beli lastikli pantalonlar
  -Robadan elbiseler. Bunları elbise olarak ya da tünik gibi pantalon üzerinde kullanabilirsiniz.
  -Babet ayakkabılar, hem rahatlık, hem de şıklık için.


 2. 2006-11-20 #2
  Hamilelikte seyahat ederken nasıl giyinmeliyim?

  Burada ana kural kendinizi nasıl iyi ve rahat hissediyorsanız o şekilde giyinmeniz gerektiğidir. Ancak bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Öncelikle tek parça pantolonlu tulum gibi kıyafetler hamilelikte seyahat ederken pek uygun değildir. Bunun yerine alt ve üst ayrı kıyafetleri ya da etekli elbiseleri tercih etmelisiniz. Bu sayede acil tuvalet ihtiyacı hissettiğinizde geç kalma riskinizi en aza indirmiş olursunuz.

  Tek kat yerine bir kaç kat giyinmek de önemlidir. Seyahat sırasında ani sıcaklık değişiklikleri yaşamak sık karşılaşılan bir durumdur. Klimatize ve soğuk bir hava alanından çıkıp aşırı sıcak bir ortama girdiğinizde ya da yaz günü klimalı arabanızdan mola yerinde indiğinizde, veya tam tersi kış günü sıcak arabanızdan dışarının soğuğuna çıktığınızda bir kaç kat giymiş olmanın avantajını fark edebilirsiniz.


 3. 2006-11-23 #3
  İnce görünmek zor değil

  Sizi olduğunuzdan daha geniş gösteren giyim hatalarını bilirseniz, hem daha şık olabilir hem de daha ince görünebilirsiniz.

  Zayıf ya da şişman, her koşulda zarif ve narin gösterecek şekilde giyinmenin inceliklerine ne kadar dikkat ediyoruz?

  Giydiğimiz kıyafetleri iyi taşıyabilmek ve çevremizden iltifat almak, her zaman biz kadınların arzusu olmuştur. İnce yapılı veya kilolu olmamız fark etmez, hepimiz daima şık olmak ve beğenilmek isteriz.

  BUNLARI GİYMEYİN!
  Öncelikle mutlaka kaçınmanız gereken şeylere göz atalım. Mesela sert görünümlü, dik duran ve dökümlü olmayan kumaşlardan, aşırı dar ve vücuda oturan üstlerden, mini eteklerden, çok geniş ve bedene hakim olan yakalardan, çok büzgülü bluzlardan, iri desenler ve enine geniş çizgilerden kesinlikle uzak durulmalı.

  Türk kadınlarında çok yaygın bir vücut şekline, yani ince üste ve geniş kalçaya sahip olan kadınlar, özellikle dar bodylerden kaçınmalı. Dar bodyler, kalça ve beden arasındaki farkın daha çok görünmesine neden olur. Pantolonda ise aşırı dar ve aşırı bol modeller ve belirgin kesimler giymemelidir. Dar modeller tüm hatları ortaya çıkarırken, bol modeller ise kişiyi olduğundan iri gösterir. Beyaz gibi çok açık renkler de tek başına tercih edilmemelidir.

  BUNLARI GİYİN!
  Mutlaka giyilmesi gerekenler listesinde ise bluz, elbise ve eteklerde dökümlü ve ince, pantolonda ise likralı kumaşlar başı çekiyor. Çok belirgin olmayan floral desenler ve Uzakdoğu desenleri, göğüs dekoltesini daha dar, bedeni daha uzun gösteren degaje ve "V" yakalar, hem hoş hem de modern görünüm veren asimetrik kesimler, ince ve dikey çizgili kıyafetler, koyu renkler ve çok açık renkler dışındaki tüm ara tonlar, pantolonlarda sıklıkla kalçadan belli bir darlıkta inen ve çok geniş paçaları olmayan kuplar, sağlık ve rahatlık açısından doğal kumaşlar, kotonlar ve ketenler, elbiselerde boydan kup ve diz altı modeller var.

  Giyilecek bluzun boyu, baseni kapatırsa eteğin modeli belirginleşir ve genel görünüm daha hoş olur. Cekette ise her boyu tercih edebilirsiniz, fakat ceketle birlikte kullanacağınız eteğin boyu veya pantolonun kesimi önem taşır. Uzun bir ceket diz altı bir etekle, kısa ceket ise, düz kesim bir pantolon veya dizden yırtmaçlı asimetrik eteklerle güzel kombinasyonlar oluşturur. Bluz, ceket gibi üst grupta açık renkleri, alt gruplarda ise koyu tonları kullanarak hoş bir ikili yaratabilirsiniz. Daha uzun görünümlü bacaklar için de, diz altında etekler giymelisiniz. Uzun etek bacak boyunuzu daha uzun, bedeni ise daha kısa göstererek estetik bir orantı sağlar


  Okunma: 18033 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -