Facebook Hesabı Açmak ve Kullanmak - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Facebook Hesabı Açmak ve Kullanmak

 1. Facebook Giriş - Facebook Yeni Hesap Aç

  Facebook sitesinden bir hesap açmak istiyorsanız bir mail adresiniz olacak eğer yoksa
  herhangi bir mail servisinden bir e-mail adresi alınız.Örnek hotmail veya gmail vs...

  Buradan E-mail adresini nasıl alacağınızı öğrenebilirsiniz.

  Daha sonra www.facebook.com adresine giriş yapınız.Aşağıda verdiğim resimde görünen "KAYDOL" kısmını doldurun.Artık sizinde bir facebook hesabınız var....

 2. 2009-05-01 #2
  Facebook, bugünlerde Türkiye'de de oldukça popüler. Peki siz bu siteyi ne kadar tanıyorsunuz?

  2006'da kurulan sosyalleşme ağı Facebook, bugünlerde Türkiye'de de oldukça popüler. Evde, işyerinde, okulda çok sayıda insan önemli bir zamanını Facebook'ta profil güncelleyerek, sağa sola pençe atarak geçiriyor. Ancak bazı noktalara dikkat edilmezse Facebook ileride canınızı sıkabilir.

  PATRONUNUZ İÇİN RADAR
  Şunu unutmayın, patron için Facebook'tan daha mükemmel bir radar olamaz. Dünyada Facebook'taki eylemleri yüzünden işinden olan insanlar var; birçok işyeri, okul ve kuruluşsa öğrencilerinin, çalışanlarının veya üyelerinin Facebook'a girmesini yasakladı.
  Facebook üyesi binlerce kişi de ‘privacy-gizlilik' seçeneğini topyekün göz ardı ettikleri için sıkıntılı anlar yaşadı, başlarını belaya bile soktu… İş aramak gibi profesyonel amaçlarla da kullanılan Facebook, saf anlamda sosyalleşmeyi sağlayan son yılların en önemli internet araçlarından biri. Ancak Facebook kullanmaya yeni başlayanların, yabancıların kendilerine ait bilgileri ne ölçüde görebileceklerini tayin eden gizlilik ayarlarına önemsemeden bodoslama dalması rahatsız edici sonuçlara neden oluyor.

  İlişki düzeyini belirleyin:
  Bir kişiyi tanıyıp tanımadığınızı tayin eden 3 pozisyon var. Facebook'a girdiğinizde size göre herkes yabancıdır; ‘network' yani ağ, bir bölge, yer, okul veya şirket sakinlerinin oluşturduğu gruptur. Arkadaşlarınızsa karşılıklı olarak birbirinizi tanıdığınızı onayladığınız kişilerdir. Facebook'ta profilinize arkadaşlarınız gibi erişebilecek ‘o benim ‘arkadaşım' ama arkadaşım değil' seçeneği yok.

  Gizlilik ayarlarını değiştirin:
  ‘Privacy' birçoğunun Facebook kariyerine başladığında umursamadığı bir seçenektir. Ancak başlangıç ayarlarına göre ağınızda (network) olan herkes, size ait olan her şeyi görebilir. Türkiye'den yola çıkalım; Türk kullanıcıların büyük çoğunluğunun ‘kafadan' Türkiye ağına üye olduğunu düşünürsek, bu ağdaki herkes, size ait olanları arkadaşlarınız kadar görebilir. Bir ağın mensubu değilseniz, bilgilerinizi sadece arkadaşlarınız görebilir. Ama ben mesela Türkiye ağına üyeyim, o halde yapmam gereken Privacy başlığı altındaki Profile'e girip, çıkan ekranda ‘profile: only my friends-yalnızca arkadaşlarım' şıkkını seçmektir. Bu ekrandan e-posta adresinizi yalnızca arkadaşlarınızın görebileceği şekilde düzenlemeniz hatta ‘Profile' başlığı altındaki birçok maddeyi arkadaşlarınıza özel olacak şekilde ayarlamanız menfaatiniz icabınadır.

  Facebook'da geçirdiğiniz zamanı kimse bilmesin:
  ‘Privacy' başlığı altındaki ‘Newsfeed and mini feed'e mutlaka uğrayın çünkü, bu seçeneğin başlangıç ayarları, sizin Facebook'ta yaptığınız her eylemi yayımlıyor. Bu kadar küresel olmaya, Facebook başında sabahladığınızı başkalarının bilmesine gerek yok. Bu sosyalleşme ortamının, yaptığınız her şeyi herkesin görebileceği seyir defteri diye tanımlanabilecek ‘mini feed' adında bir özelliği var. Yani sizin mesai saatinizde Facebook'ta ne zaman, ne kadar zaman geçirdiğiniz tespit edilebilir. Şimdilik bizim buralarda tutatanak tutacak siber işyeri polisleri yok gibi, ancak yine de temkinli olmakta fayda var. Bu yüzden en azından işteyken önce ‘privacy', ardından ‘news feed and mini feed'e girerek 'show times in my mini feed' seçeneğini iptal edip yaptığınız eylemlerin zamanının görünmesini engelleyin.

  Arkadaşlarınız için gizlilik:
  Başlangıç ayarlarında herkes arkadaşlarınızın listesini görebilir. Bu durum ‘Poke, Message and Friend Request' ayarları kısmında ‘Friends-arkadaşlar' seçeneğinden vazgeçerek ortadan kaldırılabilir.

  Bir profesyonel, bir de kişisel profiliniz olsun:
  Facebook arkadaşlarınızla şakalaşıp eğlenebileceğiniz bir ortam olduğu kadar, profesyonel/mesleki amaçlara da hizmet edebilir. Her ne kadar Facebook kurallarına aykırı olsa da iki profiliniz olsun, profesyonel profilde tam ad, mesleki durum, eğitim ve yalnızca sektörel bağlantılar olsun. Bu profil altında iş ve okul ağlarınıza takılın. Sulu değil profesyonel bir fotonuzu ekleyin ya da hiç eklemeyin. Kişisel ve özel profilinizdeyse isim, takma isim kullanabilrisiniz; soyadınaysa gerek yok ya da tek bir harfle ifade edin. Bu profille okul ve işyeri, meslek ağlarına bağlanmayın. Mesleki deneyiminizi paylaşmayın. İş e-posta adresinizi kullanmayın. Ve istediğiniz her şeyi yapın. Ancak iş ve özel arkadaşlarınızı birbirine karıştırmayın.

  Herkesle arkadaş olmayın:
  Şu kısacık Facebook kariyerinde en çok dikkat çeken şey, birçok insanın bir zombi açlığıyla arkadaş listelerini şişirme çabası. Arkadaşlığa onay verdiğiniz kişilerin sizin arkadaşlarınızın bilgilerine erişebileceğini unutmayın.

  Kimlik hırsızlığı:
  Hakkınızdaki bilgileri kamulaştırmanın, kaba kimlik bilgilerinizin başkaları tarafından kullanılabilmesi riskini doğruyor ki bu bir başkasının 'sizin adınıza' başka bir sosyalleşme ortamında faaliyet göstermesi riskini doğuruyor.

  Facebook gizlilik politikası:
  Facebook ile yaptığınız anlaşma gereği, bu oluşum size ait bilgileri diğer şirketlerle paylaşabilir ya da satabilir, bunu unutmayın.
  Paranoyakların dikkat etmesi gereken 5 nokta
  * Facebook'ta size yönelik 5 erişim seviyesi bulunuyor; arkadaş, sınırlı, ağ, yabancı veya bloke…
  * Gizlilik ayarları oldukça karmaşık; arkadaşlarınız dışında rahatsız edilmek istemiyorsanız hiçbir ağa üye olmayın.
  * Duvarlara yazmak yerine özel mesaj gönderin. En kibar ifadesiyle duvar yazıları ileride size karşı delil olarak kullanılabilir.
  * Geçirdiğiniz zamanı ve hatta olduğunuzu kimse bilmesin…
  * Görülebilir seyir defterinize (mini feed) ince ayar çekin…


  Güncelleme : 2018-10-16
 3. 2010-01-09 #3
  Facebook.com adresine giriş yapıyoruz. Ana sayfada bulunan forumu doldurup sing up tuşuna basınız.

  Ornek aşağıdaki gibidir

  First Name: Ali

  Last Name: Özkalem

  Your Email: ali@hotmail.com

  New Password: şifre

  I am:Select Sex:FemaleMale Cinsiyetinizi seçiniz

  Birthday

  Üye olabilmeniz için mail adresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer adresiniz yoksa bu linkten mail adresi alabilirsiniz.

 4. 2010-03-25 #4
  Facebook Hesap Açma - Facebook Yeni Hesap Aç
  Facebook sitesinden bir hesap açmak istiyorsanız bir mail adresiniz olacak eğer yoksa
  herhangi bir servisinden bri adres alınız.Örnek hotmail veya gmail vs...

  Daha sonra

 5. 2011-02-16 #5
  En Çok Sorulan Sorulardan Biri Facebook Nasıl Açılır. Öncelikle https://www.facebook.com adresine giriyoruz. Karşımızda Faceebok ana sayfası

  İsim: facebook.jpg
Görüntüleme: 52187
Büyüklük: 30,7 KB (Kilobyte)


  Nasıl açıyoruz : Facebook kayıtlı üyeysek Sayfadaki E Posta Kısmına mail adresimizi Şifre kısmınada Şifremizi yazıyoruz ve Giriş Yap Diyoruz.

  İsim: facebook 1.jpg
Görüntüleme: 45636
Büyüklük: 32,3 KB (Kilobyte)


  Kayıtlı Üye değilsek Üst Kısmı boş bırakıp altta olan bölümleri (aşağıdaki resimde qösterildiği gibi) doldurup Kaydol Diyoruz.

  İsim: facebook 2.jpg
Görüntüleme: 42204
Büyüklük: 34,9 KB (Kilobyte)


  Gerekli alanları doldurup kaydol dedikten sonra karşımıza facebook kayıt sayfaları doldurun (Bunlar kişisel bilgileriniz ) ve kayıt işlemini tamamlayın.

  Önemli Not : Facebook'a kayıt olmak için mail adresinizin olması ve belirli bir yaşta olmanız ( yada doğum tarihinizi ona göre ayarlamak ) şart.


 6. 2011-07-06 #6
  Facebook kayıt ol - Facebook kaydol - Facebook üye ol

  Facebook hesabı şu şekilde açılır

  İlk olarak Facebook'a Hoş Geldin - Giriş Yap, Kaydol veya Daha Fazla Bilgi Al adresine giriş yapınız. Ana sayfada bulunan kayıt formunu doldurunuzve "Kaydol" tuşuna basınız. Aşağıda gösterdiğim gibi

  Facebook kayıt ol - Facebook kaydol - Facebook üye ol


  Bu kayıt işlemi sırasında sizden E-Adresinizi iki kere girmenizi ister. Eğer bir mail adresiniz yoksa aşağıda verdiğim e-mail servislerinden birinden kendinize bir adet e-mail adresi alınız.

  E-mail servisleri
  • Gmail.com
  • Hotmail.com
  • Mynet.com


  Okunma: 229767 - Yorum: 5 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -