Oje Nasıl Sürülür?


Ojenin sürülüşünün, tırnağın şekli ile çok iyi bağdaşması gerekir. Bu durum göz önüne alınmadan sürülen ojeler tırnağa çirkin bir görünüm verir.

*Klasik, badem biçimindeki tırnağa oje sürerken dip kısmını açıkta bırakarak ojeyi yanlara doğru götürmek gerekir.

*Dört köşe tırnağa dip kısmı daha büyük bırakılmalı yan kısımlarına da oje sürülmemelidir. Bu şekilde boyanan bir tırnağın dar görünümü olur.

*Yuvarlak tırnaklarda dip kısım açıkta bırakılmazsa, tırnak oval bir görünüm alır
*Geniş tırnakların dipleri yuvarlak bir şekilde açıkta bırakılmalıdır.İsim:  ciltbakc4b1mc4b128429.jpg
Görüntüleme: 10996
Büyüklük:  16,8 KB (Kilobyte)OJE NASIL SÜRÜLÜR?

Tırnak cilasının daha güzel durması ve daha uzun ömürlü olması için bazı hususlara dikkat etmek gerekir.

Tırnakların üzerinde krem veya vazelin gibi yağlı bir madde bulunmamalıdır. Aksi halde, cila tırnağa iyice yapışmaz ve ilk darbede soyulmaya başlar.


İsim:  ojem.jpg
Görüntüleme: 17900
Büyüklük:  8,5 KB (Kilobyte)

Ttrnak cilasını tırnak dibindeki ete sürmekten kesinlikle kaçınılmalıdır. Çünkü bu kısım hava atmazsa, tırnağın sağlığı tehlikeye girer ve çabuk kırılmaya başlar. Cila tırnak ucundan başlanarak dibe doğru sürülmelidir. En son fırça darbesi ise diplerden uçlara doğru çekilir.

Tırnaklara sürülen cila kuruduktan sonra soğuk suya tutulmalı. Bu işlem cilanın daha dayanıklı olmasını sağlar.


TIRNAĞA GÖRE OJE RENGİ

Oje rengi tırnakların biçimine göre seçilirse çok daha güzel bir görünüm sağlanır.
Ojenin sürüş tarzınız giyim biçimine göre olmalıdır. Uzun tırnaklar, koyu renk (koyu kırmızı, vişne ve tuğla renkli, şarap renkli) ojeler için uygun tırnaklardır.

Kısa ve enli tırnaklar için açık renkli ojeler tercih edilmelidir. Kısa tırnaklar için ise renksiz ya da açık pembe oje kullanılmalıdır.


KURUYAN CİLALAR

Her tuvalet malzemesinin olduğu gibi ojenin de bazı dertleri vardır. Oje alındıktan bir süre sonra kurur. Koyu bir oje tırnağa rahat sürülemeyeceği için bunun asetonla sulandırılması gerekir. Bu pek çok hanım tarafından bilinen bir kuraldır. Oysa asetonun ojeye yaptığı etki göz önüne alınmaz. En başta aseton ojenin rengini açar, parlaklığını göturur . Bu nedenle ojenizi açmak için aseton yerine tuvalet ispirtosu kullanmak, ojenizin rengini bitene kadar aldığınız günkü renginde muhafaza eder.

Ojeyi kurumaktan kurtarmak için buzdolabının bir köşesine koymak bütün problemleri halleder. Çünkü buzdolabı ojenin kurumasını önleyen tek araçtır.