1982 yılında aniden rahatsızlandım, bacaklarım uyuştu, kalçalarımda batmalar oldu, bir süre ilaç tedavisi gördüm, sonrasında 2 hafta fizik tedavisi aldım, ankılizon spondolit teşhisi koydular, yaklaşık 2 sene çok ağrı ve acılar çekrek yaşadım, askere gittim, askerde kendiliğinden geçip gitti, 2009 yılı kasım ayına kadar olan dönümde zaman zaman belim tutldu, spazm çözücüler ile bu durumları atlattım, ancak 2009 yılı Kasım ayında tekrar rahatsızlandım, bel bölgemdeki ağrılar kalça ve bacaklarıma yayıldı, aldığım ilaç tedavileri çözüm olmadı, SPİNAL DAR KANAL teşhisi konularak ameliyat olmam gerektiği söylendi ve 28.12.2009 tarihninde ameliyat oldum, belime platin vidalar konuldu, ameliyat öncesinda sol ayağımda çok rahatsızlık vardı, sağ ayağımda az bir uyuşma oluyordu zaman zaman ama sağ ayağımda ağrı yoktu, yine ameliyat öncesinde topuklarım ve parmak uçlarım üzerinde yürülemiyordum, ameliyat sonrasında topuk ve parmak uçları üzerinde yürümeye başladım, halen yürüyebiliyorum, ameliyattan sonra zaten ayaklarımda ağrı ve uyuşmalar vardı, zamanla bunlar geçti, ancak ameliyattan bir süre sonra (1 ay kadar sonra) sağ ayak başparmağımda uyuşma ve güçsüzlük olduğunu tespit ettim, doktorum zamanla hepsi geçecek, onlar şu an normal dedi, ben de bekledim, ancak bu durum geçmedi, sonra sol ayağımda da bir süre yürüyünce karıncalanma ve sonrasında uyuşmabalar belirdi, doktora gittim, mr ve emg çekildi, ameliyat olduğum bölümde tekrar fıtıklaşma olduğu ve sinirlere baskı yaptığı bu nedenle bu durumun olduğu söylendi, ileriki dönemde hastalığımın ilerlemesinden kaygılanıyorum, ne yapmalıyım bu durumda, bana bir yol gösterirmisiniz,Rahatsızlığımın hikayesini kısaca anlatmaya çalıştım, teşekkür ediyor sayılarımı sunuyorum. MEHMET ERYILMAZ -0 505 853 44 85