Kemik İliği Ödemi Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Kemik İliği Ödemi Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

 1. bana kemik iliği ödemi tehşisi koyuldu. nasıl tedavi olurum? tedavisi kolay mı?
  Güncelleme : 2018-10-19
 2. 2011-04-16 #2
  Kemik iliği bir süngerimsi, esnek madde bir kemik içinde yer almaktadır. Bu yeni kan hücrelerinin üretimi için sorumludur. Bu hücreler, kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri ve trombositler taşıma oksijen, enfeksiyon defetmek ve pıhtı bir yaralanma ile aşırı kanamanın durması için kan sağlar. Kemik iliği ödemi veya BME, bir yaralanma ya da strese yanıt olarak vücudun koruyucu bir tepkidir. Genel olarak, kemik iliği ödem var sıvı kemik iliği içinde olduğu anlamına gelir.

  Ödem veya iltihap kemik iliğinde aşırı sıvı veriyorsa, sadece bir semptomdur. Başka bir deyişle, bu durum sırayla hediyem olmak üzere, orada altta yatan bir neden olmalıdır. Kemik iliği değişiklikleri kemik iliği ödem kırığı gibi olaylar meydana gelebilir nedeniyle kemik süreklilik içinde bir ara, bir travma kas, kemik çürükler ve sinovit için kemik bağlayan bağ dokusu için sürekli bir bağ yaralanmaları. Sinovit ve sinovyal membran veya eklem zarının iltihaplanmasıdır. Bu aşırı sıvı birikimini de osteoartrit, bir eklem hastalığıdır aşınma ve yıpranma, osteoporoz ya da kemik, iskemi, kan akışının azalmasına ve tümörlerin yumuşama neden gibi koşullar ortaya çıkabilir.

  Kemik iliği ödemi ile mevcut veya ağrı ve kemik veya eklem karışan disfonksiyon olmaksızın olabilir. Çoğu zaman semptomları sıvı birikimini altında yatan neden ilgilidir yaşadı. Örneğin, geçici orta ağrı hafif yapısal değişikliklerle mevcut olabilir ki zaman içinde meydana gelen eklem. Bu artrit semptomları ile morarma veya kırıklı görüldüğü gibi zaman şiddetli akut ağrı kemiğe travma çeşit bir işaret olabilir görülebilir. Aşırı sıvı veya iltihap genellikle radyolojik resimlerle gibi bulunursa bir MR veya Manyetik Rezonans Görüntüleme.

  Tedavi kemik iliği ödemi doğrudan şişme ve sıvı birikimini altında yatan neden karşılık gelir. Akut yaralanmalar ve tıbbi koşullar yönetim Uygun bakım ağrı ve fonksiyon bozukluğu belirtileri kolay olabilir kemik iliği sıvısında bu artış neden olur. analjezik kullanımı ve ciddi vakalarda, steroid enjeksiyonları diğer şartlar ise bazı durumlarda daha agresif bir tedavi protokolü gerektirebilir kullanılması olabilir inflamasyonu azaltmak için. Cerrahi müdahale hasarlı ligament tamir, pin uygun iyileşmesi veya kaldırma tümör büyümeleri için kronik veya uzun süreli ödem sorunları ve ağrı azaltmak gerekebilir kırıkları.

  Okunma: 27365 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -