Subtitle composer ilk başlayanların bile çok rahat kullanabileceği bir arayüze sahip.

Altyazı nasıl eklenilir ve düzenlenir?
Altyazı eklemek için Dosya > Aç ya da üst menüden klasör simgesine tıklayarak altyazı dosyanızı yükleyebilirsiniz. Altyazınız ile video aynı isme sahipse, Subtitle composer otomatik olarak video dosyasını birlikte açacaktır. Eğer sahip değilse Video > Open Video yolunu izleyerek açabilirsiniz.
Eklediğiniz altyazı dosyasında fazla bir bölüm varsa ya da bir yazım hatası mevcutsa onları üstlerine tıklayarak düzeltmemiz mümkün.

Name:	subtitle-to-video-converter.gif 
Views:	4264 
Size:	6,9 KB (Kilobyte) 
ID:	20176


Name:	subtitle-to-video-converter-option.gif 
Views:	3899 
Size:	7,3 KB (Kilobyte) 
ID:	20177


Eşleşme sorunları nasıl çözülür?
Söz konusu olan aslında aşılması zor olmayan, ama çok fazla yaşanan bir sorundur. Filmler ve diziler belirli bir FPS (saniye başına resim) ayarlarıyla yüklenir. Bu FPS ayarları dosyanın oluşturuş biçimiyle ilgilidir. Elbette bir dosyayı birden fazla kişi kullandığından ve paylaştığından bir kullanıcının FPS ayarı diğerini tutmayabilir. Bu da yanında altyazı sorununu getirir. Bu sorunu düzeltmek için elimizde olan altyazının FPS değerini ve çevirmek istediğimiz dosyanın FPS değerini bilmemiz yeterli olacaktır.

Time > Change Frame Rate yolunu izleyerek alt yazıların FPS'sini ayarlayabilirsiniz.

Composer ile başka neler yapabilirim?
Programın üst kısmında bulunan sekmeden yazıların kalınlık, incelik ya da italik ayarlarını yapabilir, Türkçe dil bilgisi denetimi yapabilirsiniz. CTRL tuşuna basılı tutma ile pek çok satırı seçip sağ tıkladığınızda açılan menüden "Join Lines"a tıklayarak seçtiğiniz bölümleri birleştirebilir; aynı yolla birbirinden ayırabilirsiniz. Bir altyazıda sadece bir kısım yazı kayma yapıyorsa bu sorunu sol alt köşedeki zamanlayıcıdan ayarlayabilirsiniz.

Düzen > Join Subtitle yolunu izleyerek 2 CD'lik altyazıları tek CD'ye düşürebilirsiniz. Pardus paket yöneticisi ile kolayca kurulabilen Subtitle Composer Programlar > Çoklu Ortam > Altyazı Düzenleyici adı altında kolayca bulunabilir.
Desteklenen başlıca altyazı tipleri

 • Adobe Encore DVD (*.txt)
 • Substatıon alpha (*.sub)
 • DVD Junior (*.txt)
 • DVD Subtitle System (*.txt)
 • DVDSubtitle (*.sub)
 • MicroDVD (*.sub)
 • MPlayer (*.mpl)
 • MPlayer2 (*.mpl)
 • SubRip (*.srt)
 • SubSonic (*.sub)
 • SubViewer 1.0 (*.sub)
 • SubViewer 2.0 (*.sub)

Subtitle To Video Converter

(Altyazı Ekleme Programı) srt, ssa, sub, idx, smi, psb, ass, usf, ssf gibi altyazı formatlarını AVI, MPG, MKV, ASF formatındaki videolarınıza ekleyerek, altyazılı video filmler oluşturmanıza yardımcı olabilecek etkili bir video aracıdır. Kolay kullanıma sahip Subtitle To Video Converter ile tek yapmanız gereken videolarınıza eklenecek altyazınızı seçmektir.

Özellikle video filmlerinin görüntü kalitesine önem veren bilgisayar kullanıcıları için işe yarar bir video aracı olan Subtitle To Video Converter, video filmlerinin görüntü kalitesini bozmadan altyazı ekleyebilmektedir.

Yapımcı: DigitByte Studio

Dosya Boyutu: 1,00 MB

Lisans: Deneme Sürümü, Tam Sürüm $29.99

Dil: İngilizce

İndir